Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

YTSO’dan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na ziyaret

0 11

YTSO Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Becan ve Yönetim Kurulu Üyesi Cemil Demiryürek, TR 42 Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Bölgesinde yer alan Bolu ilinden Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş’le birlikte TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret etti.

Pandemi dönemi ile birlikte Yalova ekonomisi hakkında TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’na bilgilendirmede bulunan Başkan Becan; Pandemi dönemi ile birlikte Bankaların işletmelerimize daha fazla destek vermesi önemli bir konudur. Özellikle finansal kaynağa daha çok ihtiyaç duyan işletmelerimize kaynak yaratılması, onların kredilerinin onaylanması bu dönemde firmalarımızın ayakta kalması için gereklidir. Yine bankaların kredi faizleri konusunda da daha uygun oranlarda üyelerimize destek olmaya devam etmelerini ve işlem komisyonlarının minimize edilmesini bekliyoruz.

Devletimiz tarafından sağlanan desteklerde gerçek kişi ve tüzel kişi ayrımı yapılmaksızın kira ve gelir kaybı desteğinin kapalı olan tüm işletmelere uygulanması gerekmektedir. Bu desteklerin sektörel olarak yapılması ekonomik sıkıntıyı daha çok yaşayan üyelerimizi rahatlatacak olup, desteklerin daha efektif kullanılmasını sağlayacaktır.

Bunun yanı sıra peşin vergi uygulaması artık kaldırılmalıdır. İstihdam üzerindeki mali ve mevzuat yükleri azaltılmalıdır, iş davalarında taraflara eşit muamele edilmelidir, davaların %99,2 si çalışan lehine sonuçlanmaktadır. Üyelerimiz bu alanda düzenleme yapılmasını talep etmektedirler, E-haciz uygulamasında da tüm banka hesaplarına gelen haciz yöntemi yanlış olup, borç kadar olan rakama uygulama yapılmalıdır” diyerek görüşlerini iletti.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.