Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Yalovalı wushuculardan 7 madalya

0 14

Yalovalı wushucular, Sakarya’da düzenlenen Türkiye Minikler, Yıldızlar, Gençler ve Büyükler Taolu Wushu Kung Fu Şampiyonası’nda ilimizi temsil ettiler. Sporcularımız; 4 altın, 2 gümüş ve 1 bronz madalya ile organizasyonu tamamladılar.
Türkiye Minikler, Yıldızlar, Gençler, Büyükler Bay ve Bayan Geleneksel Taolu Wushu Kung Fu Şampiyonası, Sakarya’da düzenlendi.

160 sporcu katıldı

Serdivan Spor Salonun ev sahipliği yaptığı organizasyonda Yalova’yı temsil eden 4 sporcu altın, iki gümüş ve bir de bronz madalya kazandı. Pandemi kurallarına harfiyen uyulan turnuvada 10 ilden 160 sporcunun katıldı.

Büyük başarı yakaladılar

Sakarya’da tatamiye çıkan Yalovalı sporculardan Bengisu Tunç Türkiye Şampiyonluğunu kazanırken, Yaren Şimal İnce ve Hüma Akın ikinci ve İrem Yıldırım ise üçüncü olarak ilimize sevinç yaşattı.

Kalyon, başarılı sporcuları ödüllendirdi.

Yalova Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Kalyon, Sakarya’da derece yapan sporcular Bengisu Tunç, Yaren Şimal İnce, Hüma Akın, İrem Yıldırım’ı ve antrenörü ödüllendirirken 2021 yılında da daha büyük başarılara imza atmaları yönünde temennide bulundu. Kalyon, sporcuları ve antrenörlerini tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.