Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Yalova’da yılın ahisi belirlendi

0 15

Ahilik Haftası Kutlama Komitesi adına Komite Başkanı Vali Yardımcısı Haktan Gökçekuyu ile Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hüseyin Çetin tarafından Atatürk anıtına çelenk konuldu.

Ahilik Haftası dolayısıyla İl Kutlama Komitesi, 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende bir araya geldi. Ahilik Haftası Kutlama Komitesi adına Komite Başkanı Vali Yardımcısı Haktan Gökçekuyu ile Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hüseyin Çetin tarafından Atatürk anıtına çelenk konuldu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanındaki tören hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi. Ahilik Haftası İl Kutlama Komitesi, Yılın Ahisi seçilen Eryiğit Elektrik firmasının sahibi 61 yaşındaki Hayrettin Eryiğit ile birlikte Yalova Valisi Muammer Erol’u makamında ziyaret etti.

Yalova Valisi Muammer Erol” Güzel ahlak, doğruluk, iş ahlakı, yardımlaşma, dayanışma ahiliğin en temek dinamiğidir. Bu güzel meziyetlerin birleştiren sosyo-ekonomik düzeni ihtiva eden ahilik haftası nedeniyle tüm esnaflarımızın Ahilik Haftalarını kutluyor; bol, bereketli ve helal kazançlar temenni ediyorum.” dedi.

Ziyaretin ardından Yılın Ahisi seçilen Hayrettin Eryiğit’e Ahilik Kaftanı giydirildi. Yılın Kalfası Diyar Oruç’a YESOB Başkan Yardımcısı Adnan Dağ ve Yılın Çırağı Eren Eryılmaz’a ise Yalova Ticaret Müdürü Alparslan Tunalı tarafından ödülleri verildi.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.