Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Yalova Araştırma Kongresi’ne hazırlanılıyor

0 15

Kurulduğu günden itibaren Yalova iline katma değer sağlamayı öncelikli hedefi olarak belirleyen Yalova Üniversitesi, Yalova’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümünü, şehrin hem bilimsel hem de kültürel zenginliğini bir araya getirecek bir kongre ile taçlandırmaya hazırlanıyor.

Yalova Üniversitesi koordinasyonunda ve Yalova Valiliği, Yalova İl Özel İdaresi ve Yalova Belediyesi iş birliğinde düzenlenecek olan Yalova Araştırmaları Kongresi 2021 (YAK21), Yalova ile ilgili bilimsel bilgi üretmeyi amaçlıyor.

Bu kapsamda öncelikle Yalova’yı konu edinen ve Yalova’da yürütülen araştırma sonuçlarının paylaşılacağı YAK21’de, Türkiye’nin farklı bölgelerinde yürütülmüş ancak Yalova’yı ilgilendiren  araştırmalar da yer alacak. Bunların yanı sıra termal turizmi, süs bitkileri yetiştiriciliği, tarih ve akıllı kentler gibi Yalova ile ilişkilendirilebilecek tüm konularda da bildiri kabul edilecek. Kongreye gelen bildiriler ise akademik temayüllere uygun şekilde hakem değerlendirme sürecinden geçilerek değerlendirilecek.

Küresel COVID-19 salgınının seyrine göre yüz yüze ya da çevrim içi katılımla gerçekleştirilme seçenekleri bulunan Kongre ile ilgili ayrıntılı bilgiye yak2021.yalova.edu.tr adresinden ulaşılabilmektedir.

Yalova’ya gönül veren tüm kamu kurum ve kuruluşlarını, bilim insanlarını, araştırmacıları ve Yalovalı hemşerilerimizi Kongremize katılmaya ve katkı sağlamaya davet ediyoruz.

 

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.