Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Saadet Partisi Altınova Kongresini yaptı

0 15

Yeni kongrede başkan Cengiz Dursun oldu. Kongrede konuşan Saadet partisi Yalova il başkanı Celal Korkmaz yaptığı konuşmada ülkede ekonomik krizin baş gösterdiğini ve Ortada ekonomiden adalete, eğitimden dış politikaya her alanda yaşanan bir kriz var ve bu iktidarın artık ülkeyi yönetme kabiliyeti ortadan kalkmış görünüyor. Bu sürecin en sarih çözüm yolu elbette Türkiye’nin ciddi bir zihniyet değişimine gitmesidir. Türkiye ekonomisi büyüyormuş. Bu ekonomi bu şartlarda kimler için büyüyor? Vatandaş için mi, bir avuç ihale avcıları için mi? Tüketim odaklı, krediye dayalı, istihdam yaratmayan bu obez ve hormonlu büyüme vatandaşın cebine ve sofrasına ne zaman yansıyacak?

Yaklaşık bir buçuk yıldır bir pandemi süreci ile karşı karşıyayız. Doğru, yanlış, bazen de hatalı tedbir kararları alınıyor ama bu tedbirler karşısında gerekli ve yeterli destekler maalesef verilmiyor. Toplumun hemen hemen her kesimi büyük bir mağduriyet yaşıyor.

Türkiyenin  Saadet partisine ihtiyacı var bizler yaşanabilir bir Türkiye için var gücümüzle çalışmalarımıza devam edeceğiz sözlerine devam etti.

Kongrede Söz alan Saadet partisi genel idare kurulu üyesi sayın Mustafa Balta  ülke gündeme dair konulara değindi Sayın Balta Türkiye’de artık güven ve istikrar dan söz edilemeyeceğini  “Tek adam sistemine geçildiği günden bu yana Türkiye’de sadece Türk Lirası erimiyor. Umutlar eriyor, geleceğimiz eriyor, gençlerimizin azmi eriyor, kısacası Türkiye eriyor. Artık Türkiye’nin bu zihniyetle ve anlayışla yönetilmesinin mümkün olmadığı, iktidarın ise son demine geldiği net bir şekilde görülmektedir. İnşallah ilk seçimde milletimiz Millî Görüş’e, Saadet Partimize yetki verecek, güven ve istikrar Saadet kadroları ile tesis edilecek” dedi.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.