Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Vali Erol, Siteler sakinleriyle buluştu

0 35

Yalova Valisi Muammer Erol, halk günü toplantısında Çiftlikköy Siteler Mahallesinde bir araya geldiği vatandaşların sorun ve taleplerini dinledi. Toplantıya Çiftlikköy Kaymakamı Ömer Bilgin, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ın yanı sıra il ve ilçe kurum müdürleri de iştirak etti. Siteler Mahallesi Muhtarı Hasan Kaya da toplantıda hazır bulundu.

Çiftlikköy Siteler Mahallesi Başkent 3 sitesinde gerçekleştirilen toplantıya Vali Erol başkanlık ederek vatandaşların sorun ve taleplerinin çözümüne ilişkin kurum amirleriyle birlikte değerlendirmelerde bulunuldu. Toplantıya katılan vatandaşları sırasıyla dinleyen Vali Erol, kendisine iletilen talep, şikâyet ve önerileri dinleyerek çözüm üretme noktasında fikir alışverişinde bulundu. Vali Erol, gerekli gördüğü hususlarda ilgili kurum müdürlerine talimatlar vererek gereğinin yapılmasını istedi.

Yalova’da Koronavirüs tedbirlerinin başarılı bir şekilde ilerlediğinin bilgisini veren Vali Erol, belirtilerin olduğu ve testleri pozitif çıkan hastaların karantina süreçlerini filyasyon ekibi ile kapsamlı bir şekilde yaptıklarının bilgisini vererek çevre illere nazaran bu konuda Yalova’nın başarı oranlarının yüzde 99 oranında olduğunu dile getirdi. 

Her mahalleye eşit hizmet

Çiftlikköy Belediyesi ile ilgili soruları yanıtlayan Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar ise Siteler mahallesindeki eksiklerin notunu alarak ilgili birim müdürlerini yönlendirdi. Çiftlikköy Belediyesi olarak her mahalleye eşit şartlarda hizmet götürdüklerini ifade eden Başkan Silpagar, “Siteler mahallemiz de ciddi yatırımlar yaptık. Sahil mahallesinde gerçekleştirdiğimiz sahil projesinin devamını Siteler mahallesinde gerçekleştireceğiz. Bisiklet yolları, tartan pistli yürüyüş yolu, ışıklandırma sistemleri ile sahilimizi 2 etabını yeniden inşaa edip sizlere kazandırmayı planlıyoruz. Sitede sivri sineklerle alakalı şikayetler var. Bizler bu konuda larva temizleme çalışmalarını Şubat ayından beri gerçekleştiriyoruz. Fakat hayvanlar için bırakılan su kapları ve bahçe sulama alanlarındaki su havzalarında biriken larva yuvaları var. Bizler yoğun bir şekilde bu konuda ilaçlama yapmasaydık yaz aylarında sivrisineklerin sayısı oldukça fazla olacaktı. Ayrıca ilçemize 300 adet yeni çöp konteynırı yerleştirdik. Hergün düzenli olarak çöplerin toplanması ve temizliklerini yapıyoruz. Bizler Çiftlikköy’de kocaman bir aileyiz yaptığımız her projeyi sizler için gerçekleştiriyoruz” dedi. 

Soru-cevap şeklinde ilerleyen toplantının sonunda vatandaşlar başta Vali Erol olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür ettiler.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.