Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Enerji hatlarına yer altına alınıyor

0 34

Kentin dört bir yanındaki asfaltlama çalışmalarını sürdüren Yalova Belediyesi, Girne Caddesi asfaltlama çalışmasına önümüzdeki günlerde başlayacak. 

Girne Caddesi’nde başlayacak olan çalışmalar öncesinde Yalova Belediyesi ile Limak Uludağ Şirketi arasında karşılıklı protokol imzalanmıştı. İmzalanan protokolle Girne Caddesi üzerinde bulunan tüm enerji hatları Limak Uludağ Şirketi cadde üzerinde bulunan enerji nakil hatlarını Yalova Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünün kontrolüyle yer altına almaya başladı. Akabinde ise asfaltlama işlemlerine geçilecek. 

Çalışmaları yerinde inceleyen Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk; “Belediyemiz ve Limak Uludağ Şirketi ile aramızda protokol imzalayarak enerji nakil hatlarının yer altına alınması için çalışma başlatmıştık. Bu çalışmanın ilk etabını Girne Caddesinde yapacağımız asfaltlama öncesinde başladık. Hemen akabinde ise geri kalan kısmını 3 mahallemizde sürdüreceğiz. Toplam 4.2 km’lik enerji nakil hattını yer altına alarak yıllardır süre gelen ve tehlike arz eden kabloları yer altına almış olacağız” dedi.Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.