Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Çiftlikköy’de parklara kış bakımı

0 30

Çiftlikköy Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, kış döneminde durmak bilmeden çalışmalarını sürdürüyor. Başkan Silpagar’ın talimatlarıyla hummalı bir çalışma yürüten ekipler, peyzaj düzenlemesinden park ve bahçe bakımlarına, ağaç dikiminden park tabelalarının yenilemelerine ve genel yeşil alan temizliğinden larva ilaçlamalarına kadar pek çok çalışma yürütüyor.

AĞAÇ BUDAMALARI BÖLGE BÖLGE YAPILIYOR

Yapılan çalışmalarla ilçenin 39 çocuk parkında, yeşil alanlarda ve Çiftlikköy sahilinde peyzaj düzenlemeleri gerçekleştirilirken, bir yandan da çocuk parklarının eskiyen isim tabelalarının yenilemeleri yapılıyor. Çiftlikköy Belediyesi bünyesinde ekipler, ilçedeki ağaç ve bitki budama işlemlerini de büyük bir hızla sürdürüyor. Sahil Mahallesi’nde devam eden çalışmalarda toplam 50 bin civarındaki çeşitli ebat ve çeşitlerdeki bitkinin budanacağını ifade eden Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri, Ceylankent ile Kazımiye Deresi arasında kalan kesimde yaklaşık 700 ağacın 300’ünün budama çalışmalarının tamamlandığını ve önümüzdeki periyotta tüm mahallelerde bitki ve ağaçların budamalarının tamamlanacağını ifade ettiler.

ÇOCUK PARKLARININ TABELALARI YENİLENİYOR

Çalışmaların sürdüğünü kaydeden Başkan Silpagar, “Budama çalışmalarını bölge bölge tamamlıyoruz. İlçedeki 6 mahallede bulunan yeşil alanlar ve çocuk parklarının yanı sıra Çiftlikköy’de bulunan tüm okullar, emniyet müdürlüğü binaları, kamu kurumlarının da yeşil alan temizlikleri ve ağaç budama işleri de gerçekleştiriliyor. Bunun yanı sıra kış dönemi ilaçlamalarını da tamamladık. Ayrıca Çiftlikköy Belediyesi’nin kendi bünyesinde ve tamamen kendi özkaynaklarıyla üretimi yapılan 39 adet çocuk parkı isim tabelaları da birer birer yenileniyor. Ekipler tarafından seçilen özel renklere boyanarak temizlikleri tamamlanan park tabelalarının tamamı yenileniyor” diye bilgi verdi.

 

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.