Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

YTSO siyasi söylemlerin odağı olmayacak

0 17

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tahsin Becan, odanın hiç bir zaman hiç kimsenin siyasi söylemlerinin odağı olmadığını ve olamayacağını söyledi.
Yazılı bir açıklama yapan YTSO Başkanı Tahsin Becan, odanın siyaset odağı olmaması için hiç bir zaman taviz vermeyeceklerini ifade ederek “YTSO Yönetim Kurulu ve Meclisinde her siyasi görüşten arkadaşlarımız var, olması da gerekir. Ancak YTSO çatısı altında bizler sadece YALOVA için doğru neyse siyaset gözetmeden onun arkasında olduk ve bu böylede olmaya devam edecektir. Bu konuda emek veren tüm meclis üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi.
2020 yılının virüs salgını nedeniyle çok ciddi sağlık ve ekonomi sorunlarıyla geçtiğini kaydeden Tahsin Becan, şöyle devam etti:

“Sağlıkla ilgili her türlü önlemi alarak, devletçe, milletçe el ele vererek inşallah kısa sürede bu günleri atlatırız diye dua ediyoruz. Ancak ekonomi anlamında esnaflarımızın ve şirketlerimizin durumu oldukça sıkıntılı. Bu anlamda devlet desteklerinin sektörel anlamda yapılması gerektiğine inanıyoruz. Çünkü özellikle kahve, restaurant, kafeterya, düğün salonları, öğrenci yurtları, hizmet sektörleri ve turizm acentaları bu sıkıntıdan en çok zarar gören gruplardır. Özellikle bu sektörlere farklı desteklerin verilebilmesi için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz”

Becan, açıklanan destek paketinin özellikle hizmet sektörünün ihtiyacını karşılayacak şekilde güncellenmesi ve genişletilmesi gerektiğini belirterek “Bu zorlu süreçte YTSO üyelerimiz ve KOBİ ölçeğindeki işletmelerimiz de zarar görmüştür. Ekonomi bütün olarak değerlendirilmeli ve üyelerimizin tamamı destek kapsamına alınmalıdır. Özellikle lokanta, kafe, restaurantlar için özel bir destek paketi hazırlanmalıdır. Gelir kaybı yaşayan işletmelerimizin kira, finansmana ulaşım ve istihdamlarını korumalarına yardım konularında daha fazla destek bekliyoruz. Bu bağlamda Yerel Belediyemize ve Milli Emlak Müdürlüğü’ne buradan bir çağrı yapmak istiyorum. Belediyelerin ve kamu kuruluşlarının kiracısı pozisyonunda olan kafe restaurant gibi işletmelerin kira-işgaliye bedeli-su parası- elektrik gibi giderlerinin en az 6 ay alınmaması, kısmen çalışan sektörlerinde 6 ay kadar ertelenmesi gerekir. Tabii ki işyerlerinin mülk sahibi olan şahıslardan ricamız, hiç olmazsa 6 ay kirayı yarıya düşürüp daha sonra her şey normalleşince kalanı talep ederlerse mutlu oluruz” diye konuştu.
YTSO Başkanı Tahsin Becan, vatandaşlardan da esnafa sahip çıkmaları için alışverişlerini Yalova esnafından yapma çağrısında bulundu.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.