Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Öğrencilere futbol topu hediye etti

0 28

Pandemi sürecinde yeni eğitim-öğretim döneminin başladığı ilk günde Çiftlikköy Belediyesi tarafından tüm ilçedeki okullarda ki sınıflara birer adet futbol topu hediye edildi. Sınıflarına futbol topu hediyelerini teslim alan öğrenciler, büyük sevinç yaşadı. 

Çiftlikköy Giyim Sanayicileri Derneği Eğitim Vakfı İlkokulu’nda düzenlenen törende sosyal mesafe ve temizlik kuralları kapsamında etkinlik düzenlendi. Programa Çiftlikköy Kaymakamı Ömer Bilgin, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar ve İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Beşir iştirak etti. 

Korona virüs dolayısıyla 16 Mart günü kapanan okullar, uzun bir sürenin ardından kapılarını öğrenciler için açtı. Okulların kapandığı ilk günlerde çocukların moralini yüksek tutmak isteyen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da sosyal medya hesabından, “Okula döndüğünüz gün ilk teneffüs 40 dakika” yazmıştı. Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’da twitter hesabından “Sayın Bakanım, o güzel gün için verdiğiniz 40 dakikalık teneffüs sözü ile evlatlarımızı mutlu ettiniz. İlçemizdeki okullardaki her sınıfa bir adet futbol topu da belediyemiz tarafından verilecektir” demişti. Okulların açılmasıyla Başkan Silpagar verdiği sözü yerine getirmek için harekete geçti ve ilçe genelindeki 289 dersliğe birer futbol topu hediye etti. 

Futbol toplarını dersliklere Kaymakam Ömer Bilgin ve Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar birlikte hediye ettiler. Okulların açılmasının mutluluğunu yaşayan öğrenciler Çiftlikköy Belediyesi’ne ve Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’a teşekkür etmeyi ihmal etmediler.  

Başkan Silpagar, “Bizler göreve geldiğimiz ilk günden itibaren gençlerimize, öğrencilerimize yönelik projelerimizin olduğunu ifade etmiş ve her zaman destekçileri olacağımızın sözünü vermiştik. Bugün okulların açılması sevincini hep birlikte öğretmenler, öğrenciler ve velilerimiz ile birlikte bizlerde yaşadık. Çiftlikköy’ümüzün modern bir şehir olması, gerek sosyal gerekse spor anlamında gerekli katkıyı vermek adına için vargücümüzle çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz. Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk’a ve Çiftlikköy’deki öğrencilerimize bir sözümüz vardı ve bizler bugün bu sözümüzü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah en kısa sürede Kovid-19 pandemisi sonlanır ve daha rahat ve huzur dolu bir ortamda öğrencilerimiz sınıfları doldururlar” dedi.

 

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.