Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Çiftlikköy’de Gaziler Günü kutlandı

0 24

Çiftlikköy’de 19 Eylül Gaziler Günü ilçe protokolünün de katıldığı bir tören ile kutlandı.

Çiftlikköy’de 23 Nisan Meydanı’nda yapılan törene Kaymakam Ömer Bilgin, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ın yanı sıra, Garnizon Komutan Vekili Hava Pilot Binbaşı Bülent Düzyol ve ilçe protokolü ile gazilerimiz de katıldı.

İlçe Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı, Çiftlikköy Belediyesi ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği adına çelenklerin Atatürk Anıtı’na sunuldu. Daha sonra İstiklal Marşımızın okunmasının ardından ilçe protokolü Gaziler ile hasbihal gerçekleştirdiler.   

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar da, Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşallik rütbesi ile gazilik ünvanının verildiği tarih olan 19 Eylül 1921’in yıldönümünde gazilerimizin gününü kutladığını belirterek, “Millet olarak bağımsızlığımızı, birlik ve beraberliğimizi, aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimize borçluyuz. Unutmamalıyız ki, ülkemizin her karış toprağı gazi ve şehitlerimizin kanlarıyla savunulmuştur. Gazi milletimizin Gaziler Günü’nü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm gazi ve şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, hayatta olan gazilerimizin ellerinden öpüyorum” diye konuştu.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.