Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Bütçe tartışması yaşanacak

0 318

Yalova Belediye Meclisi’nin bütçe maratonu başladı. Yalova Belediye Başkanlığının 2020 yılı için meclisten 240 milyon TL bütçe istediği ancak AK Parti grubunun bu rakama çok sıcak bakmadığı öğrenildi.

Yalova Belediye Meclisi Kasım ayı toplantıları 20 gün sürecek. Kasım ayında görüşülecek olan belediye 2020 yılı bütçe talebi Pazartesi günü komisyona sevk edilmişti. Bütçenin detayları ise netleşti. Yalova Belediyesi 2020 yılı için meclisten 240 milyon TL bütçe talep etti. Plan ve Bütçe komisyonu gelen bu talebi görüşecek ve bütçe önerisini meclise sunacak. Ardından meclis ise bütçeyi onaylayacak. Ancak meclis kulislerinde AK Parti grubunun istenen rakamı çok bulduğu geçen yıl 199 milyon TL olan bütçenin bu yıl en fazla 205 milyon TL’ye yükseltilmesine izin vereceği konuşuluyor. Meclis 20 gün sürecek ve son 3 güne kadar oturumlar aç kapa şeklinde yapılacak.

Meclis saati değişti
Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman Kasım ayı olağan toplantısının 2. Oturumunda meclise, ay sonuna kadar sürecek olan ve aç kapa olarak gerçekleşecek oturumların saatinde değişikliğe gidilmesi teklifini sundu. Meclisin AK Parti ve CHP gruplarının da bu teklife sıcak bakması sonrasında yapılan istişarede aç kapa yapılacak olan oturumların saat 12:00’de gerçekleştirilmesi oy birliği ile kabul edildi.Kaynak Yalova77
Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.