Ultimate magazine theme for WordPress.

- Advertisement -

- Advertisement -

Özel Atakent, obeziteye savaş açtı

0 1.475

Özel Atakent Hastanesi Diyetisyeni Fatih Çetinkaya, Yalova Kent Konseyi Kadınlar Meclisi üyelerine obezite hakkında bilgiler verdi.

Özel Atakent Hastanesi ve Yalova Kent Konseyi Kadın Meclisi işbirliği ile düzenlenen toplantıda Özel Atakent Hastanesi Diyetisyeni Fatih Çetinkaya, çocuk, ergen ve yetişkinlerde obeziteyi anlattı. Obezitenin günümüzün temel sağlık problemlerinden biri olduğunu söyleyen Çetinkaya, “Çağın en önemli hastalıklarından biri olarak dünyayı ve ülkemizi tehdit etmeye devam ediyor. Fast food tüketiminin artması, düzensiz beslenme ve fiziksel aktivitedeki düşüş obezitenin artmasındaki başlıca nedenler olarak biliniyor. Türkiye’de her 3 kişiden biri obezite ile mücadele ediyor” dedi.

- Reklam -

Dyt. Fatih Çetinkaya, birçok hastalığa davetiye çıkaran ve insan ömrünü kısaltan obezite ile mücadele için, bir proje ile yola çıktıklarını belirterek obezite ile baş etmenin yolları hakkında bilgi verdi.

Özel Atakent Hastanesi Diyetisyeni Fatih Çetinkaya ayrıca “Proje kapsamında Yalova genelinde (merkez ve ilçelerde) belediyelerle iş birliği yapılarak ve aynı zamanda derneklerle birlikte obezite ile ilgili farkındalık oluşturarak mücadele hedefledik. Proje ile ilgili detaylı bilgiler önümüzdeki günlerde yayınlanmaya devam edecektir” diye konuştu.Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.