Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Engelliler ve işverenler buluştu

0 229

Yalova ve Çalışma İş Kurumu İl Müdürlüğü’nce uygulaması devam eden “Engelli ve İşveren Buluşmaları Projesi” kapsamında yapılan toplu işe alım görüşmeleri “Yalova Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Yaklaşık dört yıldır uygulaması devam eden proje ile ilgili açıklama yapan Çalışma ve İŞKUR İl Müdürü Erhan Dede, “Çalışma hakkı; bireyin, eğitim, sağlık, güvenlik gibi en temel haklarından sayılarak Anayasamız, kanunlar ve ikincil mevzuatlarımızda sıkça ifade edilmiştir. Bu kapsamda engellilerimizin çalışma hakkı ve istihdamı, Bakanlığımız ve Türkiye İş Kurumu’nun sosyal politikalarının odağında yer almıştır” dedi. Dede, son yıllarda ülkemizde olduğu gibi ilimizde engelli istihdamında büyük artışlar olduğunu, engellilerimizin çalışmalarına imkân verilmesi halinde önemli başarılar elde ettiklerini ve örnek bir iş hayatı ortaya çıkardıklarını kaydetti.

Dede şöyle devam etti:

“İşveren buluşmalarının daha ulaşılabilir olması, özel bir danışmanlık ve yönlendirmenin yapılabilmesi için hizmet noktası arayışlarımız vardı. Yer arayışlarımız sonucunda, Atatürk Araştırma Enstitüsü bünyesindeki toplantı salonunun, müsaitliği, erişilebilir olması burayı talep etmemizde etkili oldu.  Atatürk Araştırma Enstitüsü müdürlüğünce talebimiz uygun bulununca engelli istihdam buluşmalarımıza başladık”

Müdür Erhan Dede, çalışma istek ve iradesinde olan engellilerimizi bundan böyle her hafta Salı günü saat 15:00’te Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda firmalar ile buluşturacaklarını duyurdu.Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.