reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam
Site Yöneticisi TÜM YAZILARI

Arkas Sanat Merkezi

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Arkas Sanat Merkezi
reklam

Ticari başarılarının yanında, hizmet verdiği topluma katma değer sağlamayı önemseyen Arkas, sosyal hayatı güzelleştirmek ve zenginleştirmek için geleceğe izler bırakacak uzun vadeli ve evrensel projeleri de hayata geçiriyor.

Arkas, 2011 yılında önce Eylül ayında Türkiye’nin ilk kurumsal triosu Arkas Trio’yu müzik hayatına kazandırdı. Kasım ayında İzmir’de açtığı Arkas Sanat Merkezi’nde Türkiye’nin kendi tarzında sayılı koleksiyonlarından Arkas Sanat Koleksiyonunu belirli temalarda sergilemeye, sanatseverlerle paylaşmaya başladı.

İzmir Fransız Fahri Konsolosluk binasının denize bakan bölümü, Fransız Hükümeti tarafından 20 yıllığına, kültür ve sanat amaçlı kullanım için Arkas Holding’e tahsis edildi. Bir yıl süren restorasyon çalışmalarının ardından bina Kasım 2011’de Arkas Sanat Merkezi adıyla açıldı. Çağdaş donanımlı bir sanat merkezine dönüştürülen iki katlı tarihi binada, 10 adet sergi odası bulunuyor. Arkas Sanat Merkezi, İzmir’e kazandırılmış tarihi bir bina olmasının yanında, birçok uluslararası ressamın eserlerinin sergilendiği ilk sanat  merkezi olma özelliği de taşıyor. Merkez; kaliteli sergiler düzenlemek, İzmir kültürel hayatının gelişimine katkı sağlamak ve yediden yetmişe herkese sanatı sevdirmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

İzmir Bornova’da bulunan Arkas Deniz Tarihi Merkezi, Mayıs 2012’de açıldı. Merkezde, Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas tarafından 30 yılı aşkın süredir büyük bir titizlikle bir araya getirilen gemi maketleri, tablolar ve gemi antikalarından oluşan koleksiyonun bir bölümü sergileniyor. Üç kattan oluşan tarihi binada 112 gemi maketi, 127 parça gemi antikası ve 123 tablo yer alıyor. M.Ö.1000 yılından başlayarak, 20. yüzyıla kadar olan deniz ve gemi tarihini adeta yaşatan koleksiyon ile ziyaretçilere denizcilik sektöründeki gelişimi göstermek amaçlanıyor.

reklam