Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Yaşlı ve hastaların ayağına kuaför gidecek

0 523

Subaşı Belediyesi, beldede hizmet veren bir işletmeyle anlaşma imzalayarak evlerinden çıkamayan yaşlı ve hasta kadınların kuaför hizmetlerinin yapılmasını sağlayacak.

Görevi devraldığı günden bu yana sosyal hizmet projelerine büyük önem veren Subaşı Belediye Başkanı Turan Canbay, yeni bir hizmeti daha hayata geçirdi. Hasta, engelli ve yaşlı kadınların evlerinde ücretsiz kuaför hizmeti verilmesiyle ilgili anlaşma beldede hizmet veren Merve Kuaför ile Subaşı Belediyesi arasında yapıldı. Protokole Subaşı Belediye Başkanı Turan Canbay ve Merve Kuaför İşletmecisi Merve Temel imza attı.

“Dezavantajlı Kadınlarımızın Yanındayız” adı verilen projeye başladıklarını kaydeden Başkan Canbay, seçim öncesi belirttikleri gibi ‘derman belediyeciliği’ yaptıklarını ve vatandaşların dertlerine derman olmaya çalıştıklarını söyledi. Canbay, “Proje kapsamında belediyemiz sosyal hizmet uzmanının belirlediği dezavantajlı, yatağa bağımlı, yaşlı, engelli, belirli bir rahatsızlığı olan, kimsesiz, hasta kadınlarımızın kişisel bakımları evlerinde yapılacak. Tamamen gönüllü olarak hizmet verecek kuaförümüz her ay bir günü bu kadınlarımızın yanında olacak” dedi.

Başkan Canbay, sosyal projelere büyük önem verdiklerini de ifade ederek “Aslında burada en büyük teşekkürü kuaförümüze etmeliyiz. Bu hizmet için belediyemizden hiçbir ücret talep etmiyor. Biz burada vatandaşlarımızla gönüllümüz arasında köprü vazifesi görüyoruz. Bu projeyle kadınlarımızın ufak da olsa bir ihtiyacını giderdiğimiz için mutluyuz” diye konuştu.

İşletmeci Merve Temel de Başkan Canbay’a bu fırsatı sunduğu için teşekkür ederek şunları kaydetti:

“Merve Temel olarak dört yıldır kuaför salonu işletiyorum. Bu projenin çıkış noktası ise tamamen maneviyat ve duyarlılık. Müşterilerim bana her zaman gelebiliyor. Ancak ben beldemizde yaşayan yatağa bağımlı, yaşlı, engelli, kimsesiz vs. kadınlarımızın, teyzelerimizin, ablalarımızın, kardeşlerimizin olduğunu biliyor ve farkındaydım. Peki onlar kişisel bakımlarını nasıl karşılıyordu? Belediye Başkanımız Turan Canbay’a ben bu projeyi gönüllü olarak  yapmak istiyorum dedim ve bugün itibari ile Başkanımızla “Dezavantajlı Kadınlarımızın Yanındayız Projesi” Protokolünü imzaladık”

Temel, ayda bir gün olarak başlayacakları hizmeti ilerleyen dönemde arttırmayı planladığını da sözlerine ekledi.Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.