Ajans Yalova
Yalova'nın özgür, bağımsız haber sitesi

Huzurevi sakinleri tiyatro sahnesinde

0 408

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Yalova Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde Yaşlılar Günü keyifli bir şekilde kutlandı. Huzurevinde kalan yaşlılar anlamlı günde sahneye çıkarak tiyatro oyunu sahneledi.

Yalova Halk Eğitim Merkezi Tiyatro Eğitmeni Pelin Takat’tan yaklaşık 3 aylık bir eğitim alan Yalova Huzurevi sakinleri, Yaşlılar Günü’nde tiyatro sahnesindeydi. Hazırladıkları skeçlerle izleyenlere keyifli anlar yaşatan huzurevi sakinleri, hem birlikte kaldıkları arkadaşlarına hem de davetlilere tiyatro ziyafeti sundu.

- Reklam -

Yaşları 75 ile 80 arasında değişen huzurevi sakinlerinden oluşan ekip sahneye 3 skeç koyarken hazırlanan stand up gösterisi de ilgiyle izlendi. Çınarcık’ta bulunan huzurevi sakinleriyle Yalova Birey Okulları’ndan öğrenciler, Özel Yalova Hastanesi ve Beyazay Derneği’nden temsilcilerin de takip ettiği 45 dakikalık etkinlik sonrası huzurevi sakinleri bol bol alkış aldı.

Tiyatro gösterisinin sonrasında Bayram Ali Ugip’in sahne aldığı eğlenceye Yaşlılar Günü keyifli bir şekilde kutlandı.

Yalova Halk Eğitim Merkezi Tiyatro Eğitmeni Pelin Takat, yaz aylarında yaptıkları çalışmayla ortaya keyifli bir oyun koyduklarını ifade ederken huzurevi sakinlerinin son derece disiplinli ve azimli bir şekilde çalıştığını söyledi. Takat, “Buna benzer bir çalışmayı daha önce de yapmıştık ve çok keyif almıştık. Büyüklerimiz ilerlemiş yaşlarına rağmen son derece disiplinli bir çalışma yürüttüler. Prova saatlerine harfiyen uydular ve disiplinli bir şekilde oyuna hazırlandılar. Birlikte kaldıkları arkadaşlarına keyifli bir gün yaşattılar. Hepsine çok teşekkür ediyorum. Onlarla çalışmak çok keyifliydi” dedi.
Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.