Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Yalova’ya 500 dönümlük çelik tesisi

0 86

Türkiye’nin önde gelen çelik üreticisi Tosyalı Holding, Yalova İMES OSB içerisinde 500 dönümlük alana dev bir yatırım yapacağını açıkladı. Holdingin patronu Fuat Tosyalı aynı zamanda Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu’nda görev yapıyor.  

Türkiye’nin global çelik üreticisi TOSYALI Holding, Yalova Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde (Yalova İMES OSB) 500 dönümlük dev bir yatırıma başlıyor. Yalova Makine İhtisas OSB’nin sosyal medya hesabından duyurulan gelişmeye göre, şirket Yalova İMES OSB’nin katılımcıları arasında yerini aldı. Konu hakkında bir de tanıtım videosunun yayımlandığı paylaşımda “500 dönümlük dev yatırımla Tosyalı Holding katılımcımız oldu. Bu birlikteliğin daha büyük başarıları peşi sıra getireceği inancıyla hayırlı olsun diyoruz” denildi.  

Yalova İMES OSB’nin yayımladığı tanıtım videosunda, OSB’de 500 dönümlük dev bir yatırım yapacağı belirtilen Tosyalı Holding’in, yılda 6 milyon ton çelik üretimi ve 3 kıtada 25 tesisi ile faaliyet gösterdiği vurgulandı. 

Türkiye’nin lider demir-çelik şirketi Tosyalı Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, holding bünyesindeki görevinin yanı sıra; Türkiye Cumhuriyeti Varlık Fonu Yönetim Kurulu Üyeliği, Türkiye Çelik Üreticileri Derneği (TÇÜD) Yönetim Kurulu Başkanlığı, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) İcra Kurulu Üyeliği, Türkiye-Cezayir İş Konseyi Başkanlığı görevlerini de sürdürüyor. 

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.