Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Çiftlikköy’de yeraltı çöp konteynerleri yenileniyor

0 18

Çiftlikköy Belediyesi’nin 2015 yılında devreye aldığı yeraltı çöp konteynırlarının, hem bakım hem de farkındalık yaratmak amacıyla dış görünümleri farklı renklere boyanarak revize ediliyor. Her alanda olduğu gibi, temizlik ve hijyen konusunda da farkındalık oluşturmayı hedeflediklerini belirten Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar,

“Yenileme çalışmalarımız kapsamında bakımlarını yapmakta olduğumuz konteynırlarımızı farklı ve dikkat çekici renklere boyayarak, hem vatandaşlarımızın bu konteynırları kullanmasında farkındalık oluşturmayı, hem de konteynırlarımızı görsel olarak güzelleştirmeyi hedefliyoruz” dedi.  

İlçe genelinde bulunan yer altı çöp konteynırlarının kullanımında vatandaşlar açısından farkındalık yaratılmasının hedeflendiğini dile getiren Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, “1500 kilogram atık kapasiteli yer altı çöp konteynırlarımızı 2015 yılında devreye almıştık. Hidrolik sistemle çalışan ve basınçlı sistemle atıkların yukarı itilmesiyle boşaltımı kolaylıkla yapılan bu yer altı çöp konteynırlarımızın üretimlerini de kendi tesislerimizle öz kaynaklarımızla gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Son dönemde korona virüs pandemisinin tüm dünyayı tehdit etmesiyle birlikte hijyen konusu da ön plana çıktı. Biz de bu uygulama ile hem görsel açıdan ilçemize katkı yapmayı, hem de hijyen konusunda insanlarımızın dikkatlerini çekmeyi amaçlıyoruz. Çiftlikköy’de temizlik işleri kapsamında yeni bir çehre kazandırmaya devam ediyoruz. İlçemizin temizlik açısından da modern bir yapıya sahip olması için gerçekleştirdiğimiz bu uygulamayı umuyorum vatandaşlarımız da beğeneceklerdir” diye konuştu.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.