Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Yalovaspor, Bozcaadaspor ile karşılaşacak

0 88

Geçen sezon 3. Lig’de tutunamayıp küme düşen Yalovaspor, Bölgesel Amatör Ligi’nin ilk haftasında Bozcaadaspor deplasmanıyla adeta yeni sezona ‘merhaba’ diyecek.

Altınova Belediyespor’un ardından Bölgesel Amatör Ligi tarihindeki ikinci Yalova şampiyonu olarak dikkat çeken Yalovaspor, geçen sezonki profesyonel lig macerası sonrasında küme düştü ve tekrar BAL’a geriledi. Yeşil-Kırmızılı takımımız, 2021-2022 sezonunu Çanakkale’de açacak. Temsilcimiz, Bozcaadaspor deplasmanıyla birlikte BAL macerasına başlamış olacak.

6. kez BAL’da mücadele edecek

Altınova Belediyespor ve Kadıköyspor’la beraber BAL’da yer alacak Yalovaspor, tarihinde 6. kez bu organizasyonda boy gösterecek. 8. Bölge 2. Grup’ta bu sezon şampiyonluğun en güçlü adayları arasında bulunan Yeşil-Kırmızılı takımımız, zorlu maratonun ardından yeniden 3. Lig’e yükselmeyi hedefliyor. BAL’da ilk olarak 2011-2012 sezonunda yer almıştı. O sezon da BAL’da tutunamayıp zor günler yaşayan Yalovaspor, Süper Amatör Küme’ye düşmüş ve tarihinde ilk kez yerel lige gerilemiş oldu. Sonrasında Yeşil-Kırmızılılar sırasıyla; 2013-2014, 2015-2016 ve 2019-2020 sezonlarında yine BAL’da mücadele verdi.

BAL’daki ilk şampiyonluk

Küllerinden doğan ve hızla yükselişe geçen Yalovaspor, 2019-2020 sezonunda BAL’daki grupta liderken; Kovid-19 Pandemisi nedeniyle tamamlanamayan ligi, TFF’nin aldığı karar doğrultusunda şampiyon tamamlayıp 3. Lig’e adını yazdırmıştı. Altınova Belediyespor’dan sonra bir başka Yalova takımı olan Yalovaspor da BAL şampiyonu unvanıyla kayıtlara geçti.

Yeni sezonda hedef mutlak galibiyet

Veda ettiği 3. Lig’e bir yıl aranın ardından tekrar yükselmek isteyen Yalovaspor, 2021-2022 sezonunda mutlu sona ulaşmayı amaçlıyor. Kadro kalitesi bakımından diğer rakiplerinden kat ve kat üstün durumda bulunan Yeşil-Kırmızılılar, 2021-2022 sezonunu Çanakkale’de açacak. Bozcaadaspor’a konuk olacak temsilcimiz, lige 3 puanla başlamayı hedefliyor. Bozcaadaspor ile Yalovaspor arasında 31 Ekim Pazar günü Çanakkale Bozcaada’da oynanacak karşılaşma saatler 14.00’ü gösterdiğinde başlayacak.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.