AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

Yalova anonsuna büyük alkış!

Yalova Belediye Başkanı  Vefa Salman, Cumhuriyet Halk Partisi tarafından düzenlenen 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri Aday Tanıtım Toplantısı’na katıldı. Geniş kapsamlı gerçekleştirilen toplantıda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 81 ilden gelen milletvekilleri, belediye başkan adayları, il ve ilçe yöneticileri de hazır bulundu.

Kılıçdaroğlu, partisinin 31 Mart seçimlerindeki ilkelerini “Hoşgörülü ve Saygılı Kentler”, “Halkça Paylaşan Kentler”, “Hesap Veren ve Şeffaf Yönetilen Kentler”, “Yoksulluğu Yenen Kentler”, “Üreten ve İstihdam Yaratan Kentler”, “Yenilikçi Akıllı Kentler”, “Ulaşım ve Altyapı Sorunları Çözülmüş Kentler”, “Nefes Alan Kentler”, “Sosyal Adaleti Sağlayan Kenler”, “Kültür ve Sanatı Geliştiren Kentler”, “Doğa Dostu Yeşil Kentler” ve “Mutlu ve Gülümseyen Kentler” başlığıyla açıkladı.

Bazı belediye başkan adaylarının afişlerini astığı salonda, CHP’nin yerel seçimlerde kullanacağı, “Martın Sonu Bahar”, “Bir Arada Huzurlu Yaşamak İçin Halkçı Belediyecilik”, “Bereketli, Huzurlu, Özgür Kentler” sloganları yer aldı. Başkanımızı desteklemek amacıyla Yalova’dan gelen vatandaşlar ise “Atatürk’ün Kenti Yalova’dan Genel Başkanımıza Selam Getirdik”, “Çiçek Kenti Yalova Bahara Hazır” yazan pankartlar asarak Başkan Salman’a desteklerini sundular.

Atatürk’ün Kenti Yalova vurgusu

Kılıçdaroğlu, 1 saatlik bir konuşma yaparken, adaylar bu konuşmanın ardından il il sahneye çağrılarak tanıtıldı. Yalova’yı temsil eden belediye başkan adayları, Atatürk’ün kenti Yalova anonsu ile seyirciler tarafından büyük bir coşkuyla alkışlanarak sahneye çağırıldı. Yalova’nın belediye başkan adayı olan Salman, ilk sahneye çıkan aday olurken Kemal Kılıçdaroğlu ile el sıkışarak sahnedeki yerini aldı. Ardından ilçe ve belde belediye başkan adayları ile milletvekili ve il başkanı sahnedeki yerlerini alarak toplantıya katılanları selamladılar.

Toplantının ardından Salman, Yalova’dan gelen destekçileri ile bir araya gelerek günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

SALMAN ATA’NIN HUZURUNDA

Belediye Başkanı Vefa Salman, Ankara’da gerçekleşen aday tanıtım toplantısının ardından soluğu Anıtkabir’de aldı. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kabrini Yalova’dan kendisine desteğe gelen hemşehrileri ve eşi Dilek Akdeniz Salman ile birlikte ziyaret etti.

“Duygulanmamanın olanaksız olduğu, sözün bittiği yerdeyim” şeklinde konuşan Salman; “Göğsümüzün kabardığı, duygularımızın zirve yaptığı yerde Atamızın evindeyiz. Buraya her gelişimde yüreğim sevgi ile doluyor. Ata’mızı bir kez daha saygıyla, sevgiyle, minnetle, şükranla, rahmetle anıyorum. Ruhun şad olsun Atam, Gazi Mustafa Kemal Atatürk” diye konuştu.

Salman, konuşmasının ardından Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Yalova’dan desteğe gelen ekiple birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.