AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

Vali Erol’dan anma günü mesajı!

Yalova Valisi Erol yaptığı yazılı açıklamada “ Cephede kahraman ordumuzun azmi ve inancı, Anadolu topraklarında Aziz Milletimizin kararlılığı ve vatan aşkıyla Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınan İstiklal Marşımız 12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisinde oy çokluğu ve alkışlar içinde defalarca okunarak devletimizin ve milletimizin bağımsızlığının sembolü Milli Marş olarak kabul edilmiştir.” diyerek şöyle konuştu

“Aziz milletimizin vatanını koruma ve savunma azmini, kararlılığını, kahramanlığını anlamak için İstiklal Marşı’mız tek başına yeterlidir. İstiklal Marşı’mız, ‘Hangi çılgın bana zincir vuracakmış, şaşarım’ mısrası ile Aziz Milletimizin; vatanına, bayrağına, bağımsızlığına ve özgürlüğüne olan tutkusunu en veciz şekilde ifade etmiştir. Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un İstiklal Marşı ile ortaya koyduğu değerlerimize her zaman sahip çıkacak ve ortak sesimiz, ortak vicdanımız olan İstiklal Marşı’mız bizlere kıvançta ve tasada bir tek millet olma şuuru kazandırmaya devam edecektir.

Bu duygular içerisinde; Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un ‘‘Allah bu ülkeye bir daha İstiklâl Marşı yazdırmasın’’ veciz sözleriyle, İstiklâl Marşı’mızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Milli Marş olarak kabul edilişinin 98. yıl dönümünü kutluyor, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını, Aziz şehitlerimizi, Kahraman Gazilerimizi ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve minnetle anıyor, saygılarımı sunuyorum.”

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.