AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

Tokat’tan, peş peşe talimat!

Armutlu Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi yapım çalışmasına başlandı. Armutlu Belediye Başkanı Mustafa Tokat çalışmaları yerinde inceleyerek, merkezin bir an önce tamamlanması talimatını verdi.

Armutlu Belediyesi ilçedeki sokak hayvanlarına sağlık hizmeti sunacak, barınma ve acil durumlarda tedavilerinin de yapılacağı merkez için çalışmalara başladı. Çalışmaları Armutlu Belediye Başkanı Mustafa Tokat da yerinde inceledi. Hayvanların da hakları olduğunu ve bu haklar arasında en temel hakkın ise yaşama hakkı olduğunu belirten Tokat, “Belediyeler sadece bulundukları yerdeki insanlara hizmet üretmez. Her canlıya hizmet üretir. Biz de bu nedenle ilçemizin önemli eksikliklerinden birisi durumundaki Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’nin yapımına başladık. Burada hayvanların barınmasından tutunda acil durum tedavilerine, kısırlaştırma ve aşılama işlemlerine kadar birçok hizmet verilecek. Bu merkez toplum sağlığının korunması açısından da çok önemli. En kısa sürede burasını tamamlayacak ve hizmete açacağız. Şimdiden ilçemize hayırlı olsun” dedi.

‘Sağlık hizmetine kavuşacak’

Merkez vatandaşlardan da tam not aldı. Belediyeye teşekkür eden vatandaşlar, “İlçemizdeki sokak hayvanlarının da ihtiyaçları var. Bunların en temeli de sağlık ihtiyacı. Bu merkezin hayata geçmesi ile birlikte sokak hayvanları sağlık hizmetine kavuşacak. Aşıları yapılacak ve hem onlar hem de ilçe halkı daha güvende olacak. Bu hizmeti hayata geçiren belediyemize teşekkür ederiz” diye konuştular.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.