Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Spor salonu yıkıldı

0 721

Yalova’nın ilk spor salonu olan Atatürk Spor Salonu Yalova’da özellikle salon sporlarının gelişiminde önemli bir rol oynadı. 17 Ağustos Marmara Depremi’nde hasar gören salon geçtiğimiz günlerde başlanan çalışmalarla sessiz sedasız yıkıldı.

Yalova’da 1980’li yıllarda hizmete giren Atatürk Spor Salonu bu anlamda ilin ilk spor salonu olma özelliğine de sahipti. Hizmete girdiği günden itibaren Yalova’da birçok salon sporuna ev sahipliği yapan salon sadece spor değil kültürel faaliyetlerin de tek adresi olmuştu. Birçok şampiyonda bu salondan çıkarak Türk sporuna katkı sağladı. Çok önemli spor karşılaşmalarına ev sahipliği yapan Atatürk Spor Salonu seçim dönemlerinde de liderleri ağırlayan bir mekan oldu.

1999 Marmara Depremi’nde hasar gören salonda güçlendirme çalışması yapıldı. Ardından yeniden spora hizmet etmeyi sürdüren salon 70. Spor Salonu’nun yapılması sonrasında kullanılmamaya başladı. Salon alınan bir karar sonrasında başlayan çalışmalarla kısa süre içinde sessiz sedasız yıkıldı. Yıkım Yalovalıları hüzünlendirdi. Bu salonun Yalova’da sporun gelişimi için bir milat olduğunu vurgulayan vatandaşlar yıkımı hüzünlü gözlerle izlediler.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.