Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

İçme suyu altyapısı krediyi bekliyor

0 206

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman Yalova ve köyler dahil 550 kilometrelik içme suyu altyapısının değiştirilmesi için İller Bankası ile ilgili tüm prosedürleri tamamladıklarını talep edilen kredinin kendilerine kullandırılmasını beklediklerini söyledi.

Yalova’da yıllardır değiştirilmeyen ve adeta parça parça dökülen içme suyu altyapısı önemli oranda su kaybına da neden oluyor. Bu anlamda kolları sıvayan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman geçen dönemde adım atarak İller Bankası’ndan bu çalışma için kredi talebinde bulunmuştu. Yeni dönemde de belediye başkanı seçilen Salman altyapı değişikliği konusu üzerinde kararlılıkla duruyor.

Kısa bir süre önce yeniden İller Bankası ile görüşüldüğünü belirten Salman, “Yalova’da altyapısının değişimini önemsiyoruz. 15 gün önce İller Bankasına bir ekip gönderdik ve görüşmelerimizi gerçekleştirdik. Şu anda atılacak adımı bekliyoruz. Zira biz belediye olarak üzerimize düşen ve bizden istenen her şeyi tamamladık. İller Bankası tarafından umarız ki kredimiz onaylanır. Biz de bir an önce ilin bu çok önemli ihtiyacını karşılamak adına daha fazla zaman kaybetmeden çalışmalara başlarız. Yalova’nın köyleri ile birlikte 550 kilometrelik içme suyu altyapısı değiştiğinde uzun yıllar böyle bir çalışmaya ihtiyaç duyulmaz. Yalova Belediyesi olarak kredi notumuz son derece yüksek bu konuda bir sıkıntımız da yok. İller Bankası istediği anda bize bu krediyi Dünya Bankası ya da Avrupa Yatırım Bankası kanalıyla kullandırabilir” dedi.Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.