Fatih Halı Saha’da gerçekleştirilen Şirketler Kupası’nda nefesleri kesen ilk haftanın ardından gruplardaki ilk liderler de belli oldu. Rakiplerine karşı farklı galibiyet eden Sefine Tersanesi ile A-B Makine, maratonun ilk haftasında gruplarını zirvede tamamladı. İlk maçlar sonunda A Grubu’nda Elegantpark, B Grubu’nda da Yeşil Körfez Su Birliği son sırada yer aldı.
Sefine’den 13 gol
Şirketler Kupası A Grubu’nda Sefine Tersanesi, Elegantpark’ı gol yağmuruna tuttu ve sahadan 13-3 gibi farklı skorla galip ayrıldı. Bu sonuçla Sefine, A Grubu’nda ilk haftanın lideri oldu. Yapın İnşaat’ı 4-2 deviren Beşiktaş Tersanesi ise ikinci sırada kendisine yer buldu. Gol düellosuna sahne olan mücadelede Yalova Ro-Roport’u 5-4’lük skorla geçen Birfen Elektrik, üçüncü basamakta haftayı bitirdi. Haftanın berabere biten tek maçında son şampiyon Cemre Tersanesi, son dakikada bulduğu golle Mariner Mühendislik’le 3-3 berabere kaldı. Bu sonuçla Mariner, ilk haftayı dördüncü sırada kapattı. Sıralamada Cemre Tersanesi 5, Yalova Ro-Roport 6, Yapın İnşaat 7 ve Elegantpark da 8.sırada haftayı tamamlamış oldu.
A-B Makine averajla lider
Öte yandan Yalova Şirketler Kupası B Grubu’nda ilk haftanın en farklı kazananı A-B Makine oldu. Yeşil-Körfez Su Birliği’ni 9-2’lik skorla geçen A-B Makine, ilk haftada grubun liderlik unvanını elde etti. Haftanın gollü biten diğer mücadelesinde Ümelsan, Atakent Hastanesi’ni 6-5 devirip ikinci sırayı aldı. Aktif Hastanesi’ni 5-4’le geçen Yalova Ambalaj da üçüncü basamakta kendisine yer buldu. Bay99 İnşaat ile 3-3 berabere kalan Gemak Group, ilk haftayı dördüncü sırada geçti. Bay99 İnşaat 5, Aktif Hastanesi 6, Atakent Hastanesi de 7.sırada yer aldı. İlk haftanın ardından Yeşil Körfez Su Birliği, B Grubu’nda son sırada kaldı.
İlk 4’tekiler tur atlayacak
Winner Sport’un düzenlediği Şirketler Kupası’nda A ve B Grubu’nda ilk 4 sırayı elde edecek toplam 8 takım, grup müsabakalarının tamamlanması sonrasında adını üst tura yazdıracak. Çapraz eşleşme usulüne göre oynanacak çeyrek final karşılaşmalarının ardından 4 takım, yarı final biletini alacak. Yine tek maç üzerinden geçilecek yarı final serisi sonrasında iki takım, büyük finale yükselecek. İlk olarak 2019 yılında düzenlenen organizasyonun şampiyonu, Cemre Tersanesi olmuştu. Kovid-19 Pandemisi nedeniyle iki yıldır bu turnuva yapılamıyordu.