Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

“Sınır tanımayan Türkler” Projesi

0 13

Yalova Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi Yabancı Dil Konuşma Kulübü’nün Projelerinden “Sınır Tanımayan Türkler (Turks Without Borders)’ın” bu yılki faaliyetleri tamamlandı.

İngilizce Öğretmeni Erman Öner önderliğinde gerçekleşen çalışmada okul öğrencileri, Amerika’da farklı eyaletlerde bulunan Türk ailelerin çocuklarıyla yıl boyunca düzenli olarak İngilizce konuşma pratiği yapma imkânı buldu.
Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi 11 Yabancı Dil sınıfı öğrencileri, ABD’de yaşayan Türk Ailelerinin çocuklarıyla her pazar akşamı, değişen ilgi çekici konular üzerinde sohbet ederek İngilizce konuşma becerilerini geliştirdiler. Öğrenciler; birbirlerine, Türkçe ve İngilizce’de günlük konuşma dilinde en çok kullanılan deyimleri örneklerle paylaşarak kendilerini kültürel anlamda da geliştirmiş oldular.

FARKLI BAKIŞ AÇILARINI ÖĞRENDİLER

Aile, müzik, bilim, kararlar, lüks eşyalar, dil gelişimi, gelecekte yaşam, İnternet alışkanlıkları, suçlar, uzaylılar, hayvanlar, meslekler, rüyalar, yaşlanma, iletişim gibi konular üzerinde fikir alış verişinde bulunan gençlerimiz, farklı ülkelerde yaşayan insanların evrensel konulara dair farklı bakış açılarını öğrenme şansı buldular.

YENİ DÖNEMİ SABIRSIZLIKLA BEKLİYORLAR

Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi Okul Müdürü Aziz Bozok tarafından başarı belgesi ile ödüllendirilen öğrenciler, etkinlik boyunca keyif ve kazanım dolu zaman geçirdiklerini ve bir sonraki dönemi sabırsızlıkla beklediklerini ifade ettiler.
Okul Müdürü Bozok da, “Öğrencilerimizin yabancı dil gelişimlerine katkı sağlamak adına güzel çalışmalara imza atmaya devam edeceğiz” dedi.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.