HABER PORTALI
Yalova'ya dair herşey!

Seçim zamanı geldi, AKP’de ‘müjdeler’ başladı

Her seçim dönemi öncesinde hastane, yurt, istihdam gibi vaatleri arka arkaya sıralayan Ak Parti’den yeni ‘müjdeler’ (!) geldi.

AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, AK Parti hükümeti ile birlikte Yalova’da ekonomik, sosyal, sağlık ve eğitim anlamında büyük hamleler atıldığını dile getirerek bu anlamda hastane, üniversite, yurtlar, gençlik ve spor yatırımların Yalova’da hizmete geçirildiğini ifade etti.

AK Parti döneminde tüm ülkede olduğu gibi Yalova’da da yatırımlar yapıldığını ifade eden Başkan Öztabak, Yalova Üniversitesi’nin gelişip büyüyeceğini söyledi. Öztabak, “Yalova Üniversitesi’nin öğrenci sayılarının arttırılması ve yurt sorunlarının çözülmesi adına ciddi girişimler yapılıyor. Önümüzdeki günlerde ihalesi yapılıp hayata geçirilecek olan yurt, Yalova Üniversitesi karşısında 37 bin metrekare alanda kurulacak. 600 kişilik öğrenci yurdu bu alandaki sorunu önemli ölçüde çözecek. Yapımı gerçekleştirilecek olan yurt alanında, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Yalova İl Müdürlüğü binası da olacak. Yeni yapılacak yurdumuzda 3-4 kişilik öğrenci odaları, sosyal tesisler, konferans salonu, spor salonu, idari binalar olacak. Ayrıca yine 31 bin metre kare alanda Yalova Üniversitesi tarafından Kredi ve Yurtlar Kurumu’na tahsis edilen arsaya da 1250 kişilik yurt yapılması için proje hazırlanıyor. 6 ay içerisinde bu yurdunda projesinin çizdirileceği ve hayata geçirileceğinin müjdesini vermek istiyorum. Modern ve günümüze uygun şartlarda gerçekleştirilecek yurtlarımız şimdiden Yalova’mıza ve öğrencilerimize hayırlı olsun” dedi.

YALOVA’YA OTEL KONSEPTİNDE 400 YATAKLI DEVLET HASTANESİ

Yine AK Parti hükümetimizin destekleriyle Yalova’ya 400 yataklı hastane projesinin ihalesinin gerçekleştirildiğini söyleyen Başkan Öztabak, “2002 yılından bu yana sağlık alanında reformlar yapıldı. Ulaşılabilir ve tamamen ücretsize yakın bir sağlık hizmetiyle hükümetimiz çok büyük bir değişim yakaladı. Dönemimizde hastane binaları yenileniyor. Yalova’mıza yeni hastane yapılıyor. Otel konseptinde 400 yataklı, 237 odası tek kişilik yoğun bakım üniteleri, diyaliz üniteleri ve kadın doğumla birlikte ameliyathanesi bulunan hastanede geniş acil üniteleri ile müşahede odaları bulunacak. Poliklinikleri ile birlikte modern bir hastane olacak. Böyle güzel yatırımları milletimizin hizmetine sunduğumuz için son derece mutluyuz. Yalova’mıza hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.