HABER PORTALI
Yalova'ya dair herşey!

Esnaf: Yıkım ertelensin

Gazipaşa Caddesi’nde ve Bad Godesberg’te bulunan cafe ve restaurant işletmeleri YTSO Başkanı Tahsin Becan’ı ziyaret etti ve taleplerini iletti.

Üyelerinin taleplerini dinleyen Becan, Yalova Belediyesi tarafından Gazipaşa Caddesi ve Bad Godesberg Parkı’nda bulunan cafe ve restaurant işletmelerinin kapalı çıkmalarının kanuna uygun olmadığı gerekçesiyle yıkılması işleminin Ekim ayına ertelenmesini gerektiğini söyledi.

Becan, “Üyelerimiz ve esnafımız sıkıntılı geçen kış ayında ekonomik olarak oldukça zorlandılar. İstihdama katkı sağlayan bu işletmelerimiz Yalova turizmi açısından ve halkımıza verdikleri hizmet açısından değerlendirildiğinde önemli işletmelerdir. Üyelerimiz Ramazan ayında ve sonrasında gelecek yaz aylarında kışın yaşamış oldukları ekonomik zorlukları telafi etmek için çalışacaklardır. Bu yüzden Yalova Belediyesi’nin yönetmelik doğrultusunda almış olduğu yıkım kararını Ekim ayına ertelemesi doğru olacaktır. İşletmelerimiz bu yönde yazılı taahhüt vereceklerini bizzat beyan etmiş olup, Belediyemizin kendilerine anlayış göstermesi gerektiğini ifade etmiştir.

Yalova Ticaret ve Sanayi olarak üyelerimizin ekonomik açıdan mağdur olmaması, istihdama katkılarının devam etmesi adına yıkımın ertelenmesi konusunun Yalova Belediyemizce tekrar değerlendirmesi gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.