Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Nuri Taner Yeniden YAŞAD Başkanı oldu

0 28

 Yalova Şairler ve Yazarlar Derneği (YAŞAD) 3. Olağan Kongresi  Halil İnalcık Konferans Salonunda yapıldı. YAŞAD Başkanı Nuri Taner’in açılış konuşmasıyla başlayan kongrede, yeni yönetim kurulu üyeleri belirlenirken Nuri Taner yeniden dernek başkanlığına seçildi.

Saygı duruşuyla başlayan Genel Kurulun Divan Başkanlığını Dernek Kurucu Üyelerinden Enis Yazman, Divan Katip Üyeliği’ni ise Faruk Kırtay ve Bülent Kara yaptı.

Yalova Şairler ve Yazarlar Derneği Başkanı Nuri Taner,  kongrenin açış konuşmasında,  Pandemi sürecinde Yalova Şairler ve Yazarlar Derneği üyeleri Ali Haydar Mansuroğlu, İhsan Arıkan ve  Mehmet Özçelik’in hayatını kaybettiğini, dernek üyelerinin anılarının YAŞAD bünyesinde yaşatılacağını belirterek” Hayatını kaybeden çok sevdiğimiz dernek üyesi arkadaşlarımız, Kültür sanat emekçileri ve şehitler için bir dakikalık saygı duruşuna davet ediyorum” diyerek başladığı konuşmasında, geçmiş dönemde derneğin yaptığı faaliyetlere ilişkin dernek üyelerini bilgilendirdi.

Dernek faaliyetlerinin ve yeni dönemde hayata geçirilecek olan çalışmaların aktarılmasının ardından Dernek Başkanlığına Nuri Taner , yeniden oybirliği ile seçilerken dernek yönetimi de belirlendi.

Yalova Şairler ve Yazarlar Derneği’nde  başkanlık görevine Nuri Taner yeniden getirilirken, yönetim kurulu üyeliklerine ise Erkan Kurt, Necla Bektaş, Mahmut Günay ve Fuat Özgen getirilirken, Yedek Üyeliklere ise, Orhan Kocadağ, Fikret Kuşçuoğlu, Erhan İzgi, Fikri Baştürk ve Bülent Kara getirildi.

Denetleme Kurulu Üyeliğine ise Zeki Gürsü, Mehmet Emin Saygı ve Emine Ortarcı getirilirken, Yedek Üyeliklere ise,  Mehlika Hepdizdar, Fikret Turhan ve Özgür Yılmaz getirildi

 

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.