Ajans Yalova
Yalova'nın özgür, bağımsız haber sitesi

Muhtarlar Günü kutlandı

0 229

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Muhtarlar Günü dolayısıyla 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya gelen ilde görev yapan muhtarlar Atatürk anıtına çelenk bıraktılar. Muhtarlar, Barış Pınarı Harekatı’na da destek vermek adına pankart açıp asker selamı verdiler.

- Reklam -

Muhtarlar Günü Yalova Muhtarlar Derneği Başkanlığında düzenlenen törenle resmen kutlandı. 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya gelen muhtarlar adına Atatürk anıtına Yalova Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Kandemir çelenk bıraktı. Ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Yalova Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Kandemir, “İlki 2016 yılında ülke genelinde kutlanan ve bugün burada dördüncüsünü kutladığımız 19 Ekim Muhtarlar gününün hepimize kutlu olmasını dilerim. Gerçek muhtarlık müessesinin etkinliğinin ve işlevlerinin arttırılması, gerekse bu müessesenin korunmasına ilişkin yapılan iyileştirmelerin her adımında bizlerden desteklerini esirgemeyen Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın İçişleri Bakanımıza yürek dolusu selam ve saygılarımızı iletmek isteriz. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları ve muhtarlık müessesine verdiği önem ile kamu hizmetlerinden etkin, verimli ve güvenli bir şekilde faydalanmamız sorunlarımızın en kısa sürede yetkili makamlara iletilmesi ve takip edilmesi amacıyla İç İşleri Bakanlığımız bünyesinde ve Büyükşehir Belediyelerinde “Muhtarlar Daire Başkanlığı” diğer belediyelerde ise “Muhtarlar Müdürlüğü” kurulmuş olup bu sayede taleplerimiz daha hızlı bir şekilde sonuçlanmaktadır. Taleplerimizin ekonomik ortamda yapılabilmesi için Bakanlığımız tarafından “Muhtar Bilgi Sistemi(MUBİS)” adında bir sistem oluşturulmuştur. Bir taraftan muhtarlık müessesi ile ilgili devrim niteliğinde adımlar atılırken diğer taraftan da özlük haklarımızın iyileştirilmesi sonucunda muhtarlık cazip hale getirilmiştir. 190 yıllık geçmişi olan müessesimiz ve bu müessesenin fedakar neferleri olarak; Türkiye Muhtarlar Birliğinin kurulması tarafımıza yeşil pasaport verilmesi, muhtarlık seçimlerinin de adaylık usulüne göre yapılmasının en öncelikli taleplerimiz olduğunu belirtmek isteriz” dedi.

Tören sonrasında Barış Pınarı Harekatında görev yapan askerlere destek için pankart açan muhtarlar asker selamı verdiler.Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.