Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Mehmet Gürel, erken seçim istedi

0 14

Cumhuriyet Halk Partisi Yalova İl Başkanı Mehmet Gürel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Aç olarak dolaşanları buyurun, siz duyurun” şeklindeki sözlerine yanıt vererek “Madem beceremiyorsunuz, ülkemizin hayrı için hemen erken seçim kararı alın” dedi.

Yazılı bir açıklama yapan CHP Yalova İl Başkanı Mehmet Gürel, son dönemde gündemde olan konuları değerlendirdi. Saray iktidarının geldiği noktanın ortada olduğunu kaydeden Başkan Mehmet Gürel, bir mafya babasının dile getirdiği iddialara iktidar kanadının suskun kaldığını söyledi. Gürel, “Kamuoyunun bu iddialar hakkındaki açıklama beklentisi özellikle duyulmamaya çalışılıyor. Bu mafya filminin başrol oyuncusu olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir televizyon kanalına çıktı ve iddialara cevap verme yerine gençliğinden başlayarak hayat hikayesini anlattı. Bu devletin bakanı ayda 10.000 USD rüşvet alan siyasiyi biliyorum dedi fakat kamuoyuna ismini açıklamadı. Böylelikle mafya liderinin iddiasını doğruladı. Ayrıca Cumhurbaşkanına da “Beni görevden alırsan, bildiğim çok şey var, açıklarım ha” mesajının vererek gözdağı verdi. Ve başarılı da oldu. Zaten bir önceki gün, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Soylu’ya destek açıklaması yapmıştı. Ertesi gün günlerdir bu iddialara ilişkin ağzını bıçak açmayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan muhtemel mesajı anladı ve normalde hemen görevden alması gereken Soylu’yu mecburen savunan bir açıklama yaptı. Bunlar olurken bir yandan Binali Yıldırım’ın ve Mehmet Ağar’ın oğulları ve Demirören grubunun yaptıkları ile alakalı mafya babasının iddialarına yönelik muhalefet partilerinin araştırma komisyonu kurulmasına yönelik teklifleri ise her zaman ki gibi AKP ve MHP tarafından reddedildi. Yani bu konuların araştırılmasını istemediklerini net bir şekilde vurgulamış oldular” diye konuştu.

Sedat Peker videolarının artık yerli dizi haline geldiğine vurgu yapan Başkan Mehmet Gürel, şöyle devam etti:

“Ve AKP sus pus, MHP sus pus. Tabi bu sırada daha önce iktidar için seçim mitingleri düzenlemesine izin verilen mafya babası Sedat Peker, sosyal medyada Ak troller ve yandaş basın tarafında acilen Fetö’cü ilan edildi. Şimdi herkes bekliyor bu dizi filmin sonu nereye varacak diye”

Sıkışınca muhalefet yapsın diyorsun

Muhalefetin “millet aç” sözlerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Aç olarak dolaşanları buyurun siz de doyurun” şeklinde verdiği cevaba değinen Mehmet Gürel, şunları kaydetti:

“Şu soruyu sormazlar mı Erdoğan’a; Madem iktidar olan senin partin, madem devletin tüm imkanları 20 yıldır senin elinde, madem istediğin yasayı yönetmeliği bir gecede çıkarıyorsun, tüm kaynakları istediğin şekilde kullanıyorsun ve kendi tabirin ile madem “ekonomi konusunda uzmansın”. O zaman neden bu toplumsal fakirliği gideremiyorsun da sıkışınca muhalefet yapsın diyorsun? Neden CHP’li belediyeler yardım ve destek kampanyaları düzenlediklerinde onları engelliyorsun? Esasında üç beş tane müteahhit firmaya verdiği değeri ve gösterdiği hukuki ve mali imtiyazları halkımıza gösterse ve verse, ne aç insan kalacak ne de mağdur . Ama yapacak bir şey yok, anlıyoruz ki; Cumhurbaşkanı onları halktan daha fazla seviyor ne yazık ki”

Madem beceremiyorsunuz

Gürel, seçim yapıldığı takdirde hemen iktidara gelip toplumsal fakirliği yok edeceklerini ifade ederek “Fakat AKP ve MHP seçimi kaybedecekleri korkusuyla toplumun erken seçim talebini duymamazlıktan geliyor. Çünkü korkuyorlar. Herkes seçim olursa bu iktidarın değişeceğini biliyor. Onlar ise yapay gündemler yaratmaya çalışarak bu esas sorundan kaçmaya çalışıyorlar. Kulaklarını kapamış iktidara sesleniyorum; madem beceremiyorsunuz, ülkemizin hayrı için hemen erken seçim kararı alın. Erken seçim yapalım ki; Millet İttifakı iktidara gelip halkımızı bu ekonomik buhrandan ve mafya ilişkilerine bulaşmış siyasi döngüden kurtarsın” dedi.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.