Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Belediye ekipleri vatandaşa yardım ediyor

0 16

İlçe pazarına ücretsiz servis imkânı sağlayan Yalova’nın Altınova Belediyesi, yeni bir çalışma ekledi. Özel servisle evlerinden alınan yaşlı, engelli ve desteğe ihtiyacı olan vatandaşların alışveriş torbalarını da artık belediye ekipleri taşıyor.

Perşembe günleri kurulan ilçe pazarına ücretsiz servis olanağı sağlayan Altınova Belediyesi, yaşlı, engelli ve desteğe ihtiyacı olan vatandaşların rahat rahat alışveriş yapmaları için Perşembe Pazarı’nda görevli özel ekip kurdu. İlçe pazarına gelen tüm vatandaşları girişte karşılayan ekipler, desteğe ihtiyacı olan vatandaşların alışveriş torbalarını taşıyor.

VATANDAŞ MUTLU, ESNAN MEMNUN

Karşılarında ekipleri görünce şaşkınlıklarını ve mutluluklarını gizleyemeyen vatandaşlar kadar, uygulama esnafları da son derece memnun etti. Özellikle yaşlı ve fiziksel rahatsızlıklarından dolayı zorlanan vatandaşlar karşılarından belediye ekiplerinin kendilerine eşlik ederek eşyalarını taşımalarına yardımcı oldukları için son derece mutlu oluyor. Yeni uygulama ile vatandaşlar kadar kendilerini de çok mutlu ettiğini belirten pazarcı esnafı, bu çalışmanın diğer ilçelere de örnek olmasını istedi. Bazı pazarcı esnafı bu özel çalışmayı “Gel vatandaş, Hizmete gel, Altınova’ya gel” diye haykırarak pazara uygulamayı da ihmal etmediği görüldü.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.