Ajans Yalova
Yalova'nın özgür, bağımsız haber sitesi

Meclis 2019’un ilk toplantısını yaptı

0 179

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Çiftlikköy Belediye Meclisi, 2019’un ilk birleşimini gerçekleştirdi. Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ın başkanlığındaki Ocak ayı oturumunda gizli oylamayla yapılan seçimle Denetim Komisyonu üyeleri belirlendi. 5 üyeli olması kararlaştırılan Denetim Komisyonu’na seçilen isimler Cenap Özpolat, Rıdvan Mutlu, Sedat Bahadır, Selami Doğancı ve Zeki Coşgun oldu.

Meclis üyelerinin 2019 yılında alacağı huzur hakları, ilgili yasa maddesinde belirtildiği şekilde oybirliğiyle kabul edildi. 2019 yılında belediye başkanı, meclis üyeleri, belediye personelinin yurt içi ve yurt dışı seminer, gezi veya davetlere katılmasıyla ilgili madde de oy birliğiyle onaylandı. Zabıta Müdürlüğü’nün teklifi ile 500 Evler Mahallesi’nin Samanyolu Caddesi’nin isminin Şehit Eren Bülbül Caddesi olarak değiştirilmesi de oy birliği ile kabul edildi. 2017 yılında Trabzon’da PKK terör örgütü tarafından 15 yaşında şehit edilen Eren Bülbül’ün anısı böylece Çiftlikköy’de de yaşatılmış olacak.

Bir diğer maddede ise Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından OYAK’a devredilen Çiftlikköy’deki arazilerle ilgili olarak kamu yararı kararı alınmasıyla ilgili İmar Müdürlüğü’nün talebi, değerlendirilmek üzere İmar Komisyonu’na havale edildi.

- Reklam -

ÇİFTLİKKÖY’ÜN İLK OTELİ İÇİN PLAN DEĞİŞİKLİĞİ TALEBİ

Ercan Gürer’in talebi üzerine Sahil Mahallesi’nde 1984 ada 40 parselde bulunan araziye otel yapılmak istenmesinden dolayı, plan değişikliği yapılması talebi de değerlendirilmek üzere İmar Komisyonu’na havale edildi. Çiftlikköy’de kamuya faydalı olacak yatırımların önemli olduğunu belirten Başkan Silpagar, “Ancak komisyon üyelerimiz iyi değerlendirme yapmalı, eğer komisyondan oy birliği ile bir karar çıkmaz ise, kafalarda en ufak bir soru işareti bile olursa bunu ben de onaylamam” diye konuştu.

Diğer maddelerde ise belediyede görev yapan 15 sözleşmeli personelin sözleşmeleri oybirliği ile yenilenirken, belediyede çalışan zabıta ve itfaiye personeline 2019 yılında ödenecek aylık matbu ücretin tavandan verilmesi oybirliği ile kabul edildi.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.