Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Korona eğitimleri için işbirliği

0 42

Yalova Belediyesi ile Yalova İl Sağlık Müdürlüğü arasında koronavirüs sürecinde alınacak tedbirlerle ilgili eğitim programı yapılması konusunda işbirliği protokolü imzalandı.

Yalova Valisi Muammer Erol başkanlığında, İl Sağlık Müdürlüğü ve Yalova Belediyesi arasında “Birlikte Yeneceğiz” Projesi kapsamında protokol imzalandı. Vali Muammer Erol, Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk ve İl Sağlık Müdürü Emrah Eray tarafından imza konulan protokole göre “Koronavirüste Öngörülen Riskler ve Alınacak Tedbirler Eğitim Programı” kapsamında Covid-19 pandemisi konusunda farkındalığı arttırmak, kişileri bilgilendirmek, hastalığın bulaş yollarının engellenmesine yönelik önlemlerin alınmasına ve pandemi sürecinde basın, iletişim ve sosyal medya kullanımı konusunda bilgilendirme yapmak, Covid-19 hastalığı hakkında doğru bilenen yanlışları düzeltmek, merak edilen sorulara cevap oluşturabilmek ve sağlık okuryazarlığını arttırmaya yönelik ücretsiz eğitim programı verilecek.

Proje kapsamında verilecek eğitimlerden Yalova İl Merkezinde belirlenen kurum çalışanları, Yalova Belediyesi’ne bağlı şirketlerde çalışanlar, Esnaf ve Sanatkârlar Odasına bağlı meslek kuruluşu çalışanları, AVM çalışanları, kuaförler, restoran çalışanları faydalanacak.

Yalova Belediyesi tarafından organize edilecek ve Yalova İl Sağlık Müdürlüğü tarafından verilecek eğitim sonunda katılımcılara sertifika verilecek. Proje sonucunda iki kurumun işbirliği ile salgında kilit noktada hizmet veren gruplara ulaşılarak salgının ilimiz bazında kontrolünde avantaj sağlanacak.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.