Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Akköyspor’da kongre  

0 87

Yalova’nın köklü kulüplerinden Akköyspor, önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek kongreye hazırlanıyor.

Yalova’nın başarılı köy kulüplerinden Akköyspor’un Kani Gülver başkanlığındaki yeni yönetimi seçimlere sıkı hazırlanıyor. ‘Akköyspor bizim sevdamız’ sloganıyla yola çıkan yönetici ekibi önümüzdeki haftalarda yapılacak seçimlerle yönetimi devraldıktan sonra tesisleşme ve altyapı için önemli adımlar atmaya geliştirdikleri projeleri hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Adaylığını açıklayan Kani Gülver’in yönetiminde Erdem Yeğit, Mustafa Gülsoy, Ersoy Atik, Kemal Talaybaş, Baki Yeğit, Sami Karataş, İsa Cankurt, Atıf Gülsoy, Özgür Eroğlu gibi isimler yer alırken genel kaptanı ve altyapı sorumlusu olarak Yalova futbol camiasının yakından tanıdığı Onur Gülver yer alıyor. Pandemi nedeniyle ertelenen Akköyspor seçimleri öncesinde başkan adayı Kani Gülver’in yanı sıra Mustafa Gülsoy, Baki Yeğit ve Onur Gülver projeleri hakkında açıklamalarda bulundular.

Öncelik altyapı ve tesisleşme

Akköyspor Başkan adayı Kani Gülver, “Uzun yıllar Yalova’nın başarılı amatör kulüpleri olan Doğanspor, Gaziosmanpaşa, Akköyspor’da futbol oynamış ve amatör sporun içinden gelen spor kulüplerinin sorunlarını bilen bir isim olarak bayrağı devralıyoruz. Akköyspor Kulübü’nün kuruluşundan bugüne kadar gelmiş idarecilerimizin bize bıraktıkları bu koltuğu vizyon ve misyonumuzla değerli yöneticilerden oluşan kadromuzla kulübümüzü ileriye taşıyacağız. İlk hedefimiz tesisleşmedir. Bununla birlikte altyapımızı sağlam temeller üzerine atacağız. Amatör sporun kronik sorunlarını çözüp A takım seviyesine altyapımızdan yetişen sporcularımızı yetiştireceğiz. Yeni yönetimimizle birlikte tecrübelerimizi uygulama adına başkan adaylığımızı koyduk. Rabbim bu yolda ekibimizle birlikte başarılı olmayı nasip etmesini temenni ediyoruz” dedi.

Yönetimde kaliteli isimler var

Yeni yönetimde ikinci başkanlık görevini üstlenecek olan Mustafa Gülsoy, “Gerek kaptanlığını gerekse yöneticiliğini yaptığım Akköyspor’umuzun bu güçlü yönetim kadrosunda bana sunulan teklifi seve seve kabul ettim. Akköyspor olarak Yalova’mızın marka kulüpleri arasında yer alan en sempatik kulüptür. Gerek yerli sporcularıyla, gerekse yaptığı transferler ile Yalova’daki spor camiasına ciddi katkıları olmuştur. Yeni yönetimdeki kardeşlerim kaliteli ve futbolu bilen isimlerdir. Onların bu heyecanlarını sahipsiz bırakamazdım. Kulübümüz özellikle Onur Gülver, Aşkın Özer ve Anıl Dönmez kardeşlerimin güzel çalışmalarıyla son iki yılda altyapı kategorilerinde ciddi işlere imza attılar. Kendilerini tebrik etmekle birlikte bu yolda her daim birlikte yürüyeceğimizin sözünü veriyorum. Bunun yanı sıra Akköy sahasının tamir ve tadilatıyla yakından ilgilenen AK Parti İl Genel Meclis üyesi İsmail Akar ve Hüseyin Akalın’a, MHP İl Yönetim Kurulu üyesi Yetkin Durak’a, Akköy muhtarı İbrahim Talaybaş ile azaları Vahdet Koçan ile Fatih Dönmez’in yanı sıra diğer azalara şahsım ve yönetimim adına teşekkür ediyorum. Akköyspor’un elzem sorunu resmi müsabaka seviyesinde kendi sahasına kavuşmasıdır. Akköyspor kendi sahasına kavuştuğu takdirde büyük işlere imza atacaktır. Bunu başaracak ehil kadromuz ve ekibimiz hazırdır. Yetkili mercilerden isteğimiz Akköyspor’un tesise kavuşmasıdır. Gerek bölgenin gerekse köy gençlerinin faydasına olacağına inandığım bu saha ve tesisin köyümüze kazandırılması öncelikli isteğimizdir” şeklinde konuştu.

 

Güçlü bir Akköyspor..

Akköyspor’da Başkan Yardımcısı Baki Yeğit ise şunları söyledi: “Akköyspor’umuz yeni ve güçlü yönetiminde bana bu görevi layık gören değerli üyelerimize teşekkür ediyorum. Akköyspor olarak büyük bir camiayız. Akköy tarihi olan bir köydür. Gerek barındırdığı tarihi gerek turizme yatkın olan yerleşimi gerekse coğrafi konumuyla Termal’in parlayan yıldızıdır. Nüfus neredeyse beş bini geçmek üzeredir.”

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.