DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Kaçak yapılara taviz yok

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Kaçak yapılara taviz yok
reklam

Yalova Belediyesi’nin kaçak yapı ve kaçak katlarla mücadelesi sürüyor. Yalova Belediyesi ekipleri, plansız ve kaçak yapılaşmanın bulunduğu yerleri tespit ederek yıkımını gerçekleştiriyor.

Deprem gerçeğini göz önünde bulundurarak buna göre alınacak önlemleri en üst seviyede tutan Yalova Belediyesi, bir kez daha aynı acıların yaşanmaması adına çalışmalarını sürdürüyor. Kazım Karabekir Mahallesi, Reyhan Sokak’ta inşası devam eden bir yapının imara aykırı şekilde kaçak kat çıktığını tespit eden ekipler, akşam saatlerinde kaçak katın yıkımını gerçekleştirdi. Öncesinde işlem yapılarak mühürlenen inşaatta,Zabıta ekipleri, Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ile İmar Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, yapıya zarar vermeden kaçak katın yıkım işleminin yapılmasını sağladılar.

 

Konu ile ilgili açıklama yapan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, “Vatandaşlarımızın güvenilir olmayan yapılar inşa etmesine izin veremeyiz. Deprem gerçeğini unutmamalı, önlemlerimizi öncesinden almalıyız. Güvenli konutlarda yaşamak halkımızın temel hakkıdır. Bu yüzden kaçak yapılara ve kaçak katlara asla müsamaha göstermeyeceğiz. Vatandaşlarımızdan isteğimiz, bu konuda duyarlı olmaları ve geçmişimizden dersler alarak deprem gerçeğini unutmamalarıdır” dedi.

Kaçak Sundurmalar Kaldırılıyor

Yalova Belediyesi Zabıta ekipleri, kaldırım ve tretuvarlar üzerinde satışa sunulan ürünlerin yanı sıra masa, sandalye, şemsiye vb. malzemelerin kaldırılması yönünde çalışmalarını sürdürürken izin alınmadan yapılan güneşlik, sundurma gibi çıkmaları da kaldırıyor.

Zabıta Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; Rüstem Paşa Mahallesi’nde bulunan işletmelere yönelik yapılan kontrollerde, bazı işletme sahiplerinin bu kurala uymadığı ve işletmelere tebligatla bildiri yapıldığı belirtildi. Sürenin dolmasının ardından da sundurmalar kaldırtıldı.

 

 

reklam