reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam
Site Yöneticisi TÜM YAZILARI

İlaçlamalar sıklaştı

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
İlaçlamalar sıklaştı
reklam

Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ilaçlama ekipleri havaların ısınmasıyla birlikte ilaçlama çalışmalarını sıklaştırdı.

Kış dönemlerinde özellikle logarlardave yer altında yuvalanan, üreme yapan kara sinek, sivri sinekler için Veteriner İşleri Müdürlüğü ilaçlama çalışması başlatmıştı. Havaların ısınmasıyla birlikte ilaçlama çalışmalarına hız veren ekipler kanal ve logar ilaçlamalarının yanı sıra çöplerin alınmasından sonra konteynerler da ve çöp kutularında da ilaçlama yapmaya başladı. Bahar ile birlikte yeşeren çiçak açan ağaçlarda da böceklenmenin önüne geçilebilmesi amacıyla ilaçlama çalışmaları bu alanlarda da gerçekleştiriliyor.

 

Çalışmalar hakkında bilgi veren Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman; “Vatandaşlarımızın rahat bir bahar ve yaz ayı geçirmesi adına ilaçlama çalışmalarını hızlandırdık. İl merkez genelinde tüm mahallelerde ilaçlama işlemlerini sırasıyla gerçekleştireceğiz. Yapacağımız bu çalışmalar yaz ayı boyunca her mahallemizin cadde ve sokaklarına girilmesiyle devam edecektir” dedi.

reklam