Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

İlkay Margılıçlı yuvaya döndü

0 68

Ligde alt sıralardan kurtulma mücadelesi veren Yalovaspor’da teknik ekibe yeni bir isim daha dahil oldu. Yeşil-Kırmızılı takımı Süper Amatör Küme’de şampiyon yapan ve takımın bugünlere gelmesinde emeği bulunan İlkay Margılıçlı, sportif direktörlük görevine getirildi. Sefa Demir ise kulüpte idari işler sorumlusu olarak görevine devam edecek.

Misli.com 3. Lig 3. Grup’ta ilimizi temsil eden Yalovaspor’da sportif direktörlükte görev değişimi yapıldı. Yeşil-Kırmızılı takımımızda sezon başında bu göreve getirilen Sefa Demir, idari işler sorumlusu olarak görev alacak. Yalovaspor’un Süper Amatör Küme’de şampiyon olduğu 2018-2019 sezonunun ardından takımdan ayrılan genç futbol adamı, İlkay Margılıçlı, yönetim kurulunun aldığı karar doğrultusunda tekrar yuvaya döndü. Margılıçlı, 15. haftada Atatürk Stadyumu’nda oynanan ve 1-0 kaybedilen Elazığ Karakoçan Futbol Kulübü maçıyla birlikte sportif direktörlük görevine resmen başlamış oldu.

‘Evime döndüğüm için mutluyum’

Yalovaspor Sportif Direktörü İlkay Margılıçlı, “Süper Amatör Küme’de şampiyon olduktan sonra ayrıldığımız Yalovaspor’umuza sportif direktör göreviyle geri döndük. Allah, çıktığımız bu yolda bizlerin yardımcısı olsun. Bizlerin tekrar yuvaya dönmesine imkan sağlayan Yalovaspor Kulübü Başkanı Onay Tuna ile yönetim kurulumuza çok teşekkür ederim. Evime döndüğüm için çok mutluyum. İnşallah ilk yarının son haftasında Cizrespor’u yenerek devre arasına 3 puanla gireriz. Böylece de ikinci devreye daha bir moralli ve umutla başlarız” ifadelerini kullandı.

‘Transferlerimiz olacak’

İlk yarı tamamlandıktan sonra takıma takviyelerin yapılacağını belirten Margılıçlı, “Devreye girdikten sonra transfer konusunu görüşeceğiz. Şuanda anlaştık diyebileceğimiz oyuncu yok. Ancak büyük Yalovaspor taraftarı ve Yalova halkı emin olsun ki; ikinci yarı için başkanımız, yönetim kurulumuz ve teknik direktörümüz Murat Akan’la görüşüp iyi ve kaliteli transferler yapacağız. Taraftarımız umudunu yitirmesin. Transferlerimiz olacak. İnşallah ikinci yarıda daha iyi bir Yalovaspor oluşturup yükselişe geçeceğiz” şeklinde konuştu.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.