Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Hayvanlarımız bize emanet

0 6

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde AK Partili heyet ile Çiftlikköy Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti.

Çiftlikköy Engelsiz Kafe’de AK Partililer ile bir araya gelen Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar daha sonra 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü kapsamında AK Parti Yalova ve Çiftlikköy Kadın Kolları teşkilatları ile birlikte Çiftlikköy Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti. Ziyarete AK Parti Yalova Kadın Kolları Başkanı Selihan Dicle Şimşek, Çiftlikköy Kadın Kolları Başkanı Dilek Aydın ve AK Parti Çiftlikköy İlçe Başkanı Fettan Engin de iştirak etti.

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, “Şefkat ve merhamet sadece insanlar için değil, hayvanlar ve beraberinde tüm canlılar için olmalı. Dünya Hayvanları Koruma Günü etkinlikleri kapsamında Çiftlikköy Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezimizi ziyaret ettik. Bu ziyaretimizde AK Partili heyete Çiftlikköy Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi ile ilgili bilgiler aktardık. İlçe genelinde bakıma ihtiyacı olan sokak hayvanları için hizmet veriyoruz. Çünkü onlar bize emanet. 5 personel ile çalışmalarını sürdüren yavru ve yetişkin köpeklerin ayrı bölümlerde barındığı Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’nde rehabilitasyonu tamamlanan sokak hayvanları alındığı bölgeye geri bırakılırken, sokak hayvanlarına kuduz aşısı, kısırlaştırma ve çip uygulamaları yapılıyor.  Yaralı ve hastalıklı köpek ve kedilerin bakımları gerçekleştiriliyor. 22 kedi ve köpek besleme noktası ise rutin olarak ekipler tarafından kontrolleri yapılarak mama ve su bırakılıyor” dedi.

Başkan Silpagar, Çiftlikköy Belediyesi olarak sokak hayvanlarının bakımı ve rehabilitasyonları uzman ekibi tarafından hassasiyet ile yapıldığını ifade ederek şu ifadeleri kullandı: “2021 yılı içinde Çiftlikköy Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ne gelen toplam hayvan sayısı 407 olurken, kısırlaştırılan, aşılamaları yapılan ve işaretlenen sokak hayvanı sayıları da 95’er olarak gerçekleşti. Yıl içinde 38 sokak kedisi ve köpeği sahiplendirilerek yeni sahiplerinin ellerinde düzenli bakıma ve ilgiye kavuşturulurken, 364 sokak hayvanı da işlemleri yapıldıktan sonra alındığı bölgeye bırakıldı. Rehabilitasyon merkezinde yapılan son yenilemelerin ardından köpekler için barınak sayısı 15’e, kediler için ise kedi evi sayısı da 10’a yükseltildi. Yaklaşık 2 dönümlük arazide kurulu olan barınak haricinde, ilçe genelindeki bulunan 22 adet kedi ve köpek besleme noktalarına ise ekipler rutin olarak uğrayarak kedi ve köpek mamaları ve su bırakıyorlar. Barınağa Çiftlikköy Belediyesi’nin 444 89 12 no’lu çağrı merkezi hattından ulaşılabiliyor.”

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.