Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Gürel’den acil uyarı!

0 42

CHP Yalova İl Başkanı Mehmet Gürel, Yalova Belediyesi tarafından yaptırılan dere ıslahı sırasında yaşanan çökmeyle ilgili olarak acil tedbir alınması gerektiğini söyledi.

Yalova Belediyesi ve DSİ tarafından yapılan Safran Deresi ıslah projesinde eski YTSO binasının olduğu bölümde çökme meydana gelmiş, zamanla bu çökme artmıştı. Konuyla ilgili CHP Yalova İl Başkanı Mehmet Gürel açıklama yaptı. Gürel, açıklamasında “Yanlış inşai uygulamalardan dolayı derenin kenarındaki istinatların bir kısmının çöktüğünü açıkça görmekteyiz. Bu çok tehlikeli bir durum yaratmaktadır” dedi.

Yetkililere seslenen Gürel, şöyle konuştu:

“Çok acil bu aksın tamamına kazık vs. tüm önlemlerin alınması gerekmektedir. Hatta Fatih Caddesinden denize kadar derenin iki tarafını da acil olarak kontrol edip tedbirlerini alın. Allah korusun birden Ticaret Odasından PTT’ye kadar binalar dereye kaymasın. Çok acil tedbir alınması gerekmektedir. DSİ yetkililerini hatalarını acilen düzeltmeye, Yalova Belediyesi’ni de bu konuda bürokratik süreci hızlandırmaya ve bu düzeltme yapılana kadar her türlü güvenliği almaya çağırıyorum”

 

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.