Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Ak Parti, Bağatar’la devam

0 613

Ak Parti 7. Yalova İl Kongresi’nde mevcut il başkanı Muğlim Bağatar tekrar AK Parti Yalova İl Başkanlığına seçildi.

90. Yıl Spor Salonu’nda düzenlenen kongreye Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Yalova Milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş, Meliha Akyol, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, ilçe belediye başkanları, ve partililer katıldı.

Fotoğraflar: Sıtkı Yıldız – Anadolu Ajansı

Tek liste halinde gidilen kongrede kürsüye çıkan İl Başkanı Muğlim Bağatar, geçmiş dönem görev yapan yönetim kurulu üyelerine ve bugüne kadar görev alan teşkilat mensuplarına teşekkür etti.

15 gündür il koordinatörüyle birlikte yoğun bir çalışma sürdürdüklerini kaydeden Bağatar, konuşmasının önemli bir kısmını Yalova Belediyesi’ndeki yolsuzluk operasyonuna ayırdı. Muğlim Bağatar, şunları söyledi:

“Kısa bir zamanda Yalova’yı Ak Parti belediyeciliği ile tanıştırdık. Kısa zamanda çok büyük yol katettik. Belediye başkanımız, 6 yıldır Yalova’nın kaybettiği zamanı geri kazandırdı. Şehrimizin altyapısı, sahil yolunun açılması, çocuk parkları gibi çok önemli projelere imza attı.

Fotoğraflar: Sıtkı Yıldız – Anadolu Ajansı

Yalova’da son derece sancılı bir yolsuzluk süreci yaşandı. Maalesef her geçen gün yolsuzluk skandallarına bir yenisi ekleniyor. Hiç arsa satmayacağız derken neredeyse belediyemizin gayrımenkullerinin büyük çoğunluğunu satmışlar. Çok düşük bir borçla devrettiğimiz 185 Milyon TL kendi bütçesi olan belediyeyi 245 Milyon borçla içinden çıkılmaz bir hale getirmişler. Ak Parti kadroları durumu ele aldılar. Belediyenin kısa zamanda borçları ödendi, belediye yeniden işler hale geldi.

Bir çok yolsuzluğun takipçisi olduk. Bunun neticesinde de arka arkaya gelen soruşturmalar herkes neyin ne olduğunu gördü. Yolsuzlukları araştırdığımız esnada gördüğümüz her türlü yanlışın arkasından gittik”

Fotoğraflar: Sıtkı Yıldız – Anadolu Ajansı

Konuşmaların ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kongreye canlı bağlantı ile hitap etti. Erdoğan, Muğlim Bağatar ve ekibine başarılar diledi.

Muğlim Bağatar’ın yeni yönetim kurulu listesinde şu isimler yer aldı:

1-Muğlim Bağatar

2-Koray Girgin

3-Nazif Kutalp Koyunoğlu

4-İsmail Kaya

5-Hüseyin İshak

6-Özgür Teztürer

7-Selim Sanır

8-Serhat Topçular

9-Zeki Kösem

10-Emel Akay

11-Muhammet Mustafa Tokay

12-Hakan Özten

13-Muzaffer Karadeniz

14-Doğan Evci

15-Ömer Bakkal

16-Sena Yılmaz

17-Yavuz Tınaz

18-Betül Şahin

19-Sunay Yılmaz

20-Utku Çekgül

21-Mehmet Birkan

22-Kerem Eser

23-Yeşim Bahçekapılı Temel

24-Elif Tutuk

25-Maşallah Erdoğan

26-Fehmi Öncü

27-Rahmi Üstel

28-Zehra Sencer

29-Esra Bozkurt

30-Seda Atışan

31-Tunçer Yılmaz

32-Şenay Yolcu

33-Handan Saygın

34-Mehmet Sadullah Altunbay

35-Kamil Ateş

36-Serpil Asal

37-Zuhal Karakoyun

38-Köksal Karahasan

39-İbrahim Cemal Çelik

40-Erkin Bilgin

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.