Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Gürel, sokağa çıkma yasağı istedi

0 234

CHP Yalova İl Başkanı Mehmet Gürel, kentte vaka sayılarının arttığını ifade ederek “Gerekirse sokağa çıkma yasağı düşünülmeli” dedi.

Sosyal medya hesabı üzerinden bir video paylaşan CHP Yalova İl Başkanı Mehmet Gürel, “Yalova, sokağa çıkma yasağı olan üç büyükşehir İstanbul, Bursa ve Kocaeli’nin tam ortasında bir kent. Sosyal medya paylaşımlarında son zamanlarda koronavirüsü vakalarının ciddi oranda arttığı bilgilerini alıyoruz. Bu bizleri çok tedirgin ediyor” dedi.


Minibüslerde ve banka önlerinde ciddi sıkıntılı görüntüler yaşandığını kaydeden Başkan Gürel, şöyle devam etti:

“Yalova’da sosyal medya da ciddi bir çığlık var. Sonrasında pişman olmamak için Yalova’da sokağa çıkma yasağı uygulanmalı. Ana muhalefet partisinin Yalova’daki örgütünün temsilcisi olarak bu konuda sizleri hem bilgilendiriyor hem de uyarıyorum”

Maske dağıtımına da değinen Gürel, “Bir maskeyi vatandaşın evine ulaştırmak ne kadar zor olabilir” diye sordu. Gürel, “Son zamanlarda maske kullanımı zorunlu hale getirildi fakat insanlar maskeye ulaşamıyor. Bu benim hayatımda gördüğüm en komik olaylardan biri. Devletin ‘rahat olun, ben size ulaştıracağım’ dediği maskenin vatandaşa ulaşamaması söz konusu. E-Devlet kanalından PTT aracılığı ile dağıtılacak dendi. İnternet kullanmayan var. Eczanelere gidenler gelmedi yanıtı alıyor. Allah aşkına bir şekilde maskeyi vatandaşa ulaştırın. Bir maskeyi dağıtmak ne kadar zor olabilir. Yurt dışına maske gönderiyoruz. Kendi vatandaşımıza maske bulamıyoruz” diye konuştu.Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.