Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Gönüllü itfaiyeciler sertifikalarını aldı

0 5

Yalova’nın Altınova Belediyesi İtfaiye Amirliği, afetlere ve yangınlara ilk müdahale için hayata geçirdiği Gönüllü İtfaiyecilik uygulamasına devam ediyor. 

Altınova İtfaiye Amirliği’nce, Gönüllü İtfaiyecilik Projesi kapsamında başlatılan eğitimleri tamamlayan 7 kursiyer daha sertifikalarını aldılar.

“EĞİTİMLER DEVAM EDECEK”

Altınova İtfaiye Amirliği’nce, Gönüllü İtfaiyecilik Projesi kapsamında başlatılan eğitimleri tamamlayan 7 kursiyer daha sertifikalarını aldılar. Kursiyerlere; 40 saatlik temel itfaiyecilik, ev, araç, orman yangınları ve afet eğitimi verildi.

Gönüllü itfaiyecilik eğitimlerinin devam edeceğini ifade eden Altınova itfaiye Amiri Süleyman Çavuşoğlu, “Vatandaşlarımızı, yeni eğitimlere başvurarak itfaiye gönüllüsü olamaya davet ediyoruz. İtfaiye gönüllüsü eğitimleri teori ve uygulamalı olarak devam edeceğiz. İtfaiye gönüllülerimizin büyük çoğunluğu çalıştıkları için eğitimleri mesai saatleri dışında ve hafta sonları veriyoruz. Vatandaşlarımız Altınova itfaiyesine gelerek itfaiye gönüllüsü olmak için başvurabilirler” dedi.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.