Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Esenköy’de gençlik festivali

0 610

Esenköy Belediyesi tarafından ilk kez düzenlenen Esenköy Gençlik Festivali’nde ünlü sanatçılar Resul Dindar ve Aziz Aktaş sahne aldı

Sunuculuğunu Esenköy’de yazlığı bulunan oyuncu Fatih Mühürdar’ın yaptığı festivalde ilk olarak Yalova sahnelerinin yükselen isimlerinden Aziz Aktaş sahne aldı. Söylediği türkülerle alanı dolduranlara güzel bir akşam geçirten Aktaş’ın ardından ise Karadeniz müziğinin güçlü sesi Resul Dindar kalabalığı coşturdu.

Gecenin geç saatlerine kadar sahne alan Resul Dindar, izleyicilerle birlikte horon tepti. Konserler sonrasında Belediye Başkanı Mehmet Temel, sanatçılara teşekkür ederek plaket verdi.

İlk kez düzenlenen festivali bundan böyle her yıl yapacaklarını dile getiren Esenköy Belediye Başkanı Mehmet Temel, “Bir de yaza veda festivali yapacağız” dedi. Başkan Temel, beldede 12 bin su abonesi bulunduğunu ifade ederek “Eğer ki 1. ikametiniz Esenköy’e alırsanız bu sayede nüfusumuz artar, lise yapabiliriz, üniversite yapabiliriz, Esenköy’ü baştan sona bambaşka yapabiliriz” diye konuştu.

Konseri Armutlu Belediye Başkanı Mustafa Tokat, Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, Termal Belediye Başkanı Sinan Acar, Teşvikiye Belediye Başkanı Mustafa Nurten, MHP İl Başkanı M. Necati Vural ve çok sayıda vatandaş takip etti.Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.