AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

Emanet belediyeleri geri alacağız

Ak Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak ile Milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş ve Meliha Akyol, düzenlenen basın toplantısında gazetecilere açıklamalarda bulundu. Toplantıda Milletvekili Büyükgümüş, millet bahçesi, Etibank, hastane gibi projeler konusundaki gelişmeleri aktardı.

Uygulama Oteli’nde düzenlenen basın toplantısında ilk sözü Ak Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak aldı. Öztabak, 24 Haziran seçimlerinin bir değerlendirmesini yaparak “İlk kez Türkiye ortalamasının üzerinde bir oy aldık ve 2 milletvekili çıkardık. Eskiye oranla artık çok daha güçlüyüz. Çünkü artık 2 milletvekilimiz var. Yalova için hayırlı olan herşeyi dün olduğu gibi bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Tamamı Ak Parti şemsiyesine girecek

Buradan konuyu yerel seçimlere getiren İl Başkanı Öztabak, Yalova Belediyesi’ne yönelik eleştirilerde bulundu. Öztabak, şunları söyledi:

“Önümüzdeki yerel seçimde başta Yalova Belediyesi olmak üzere emanet olarak verdiğimiz tüm belediyeleri geri alacağız. Böylece Yalova’nın tamamı AK Parti hizmet şemsiyesi altına girmiş olacak. Yalova Belediyesi’ni 54 milyonluk bir borçla devralan mevcut yönetim görev süresi içerisinde belediyenin borcunu 140 milyon TL’ye çıkardı. Belediye Meclisi’nde çoğunluk AK Parti’de olmasına rağmen hizmetlerin kesintiye uğramaması için istenen tüm bütçeleri verdik. Ama onlar aldıkları bu bütçeleri hizmet yerine başka işlerde kullandılar. Bu sebepten de alt yapı sorununu çözememiştir. 5 yıllık Yalova Belediyesi’nin bütçesi sekiz yüz trilyon, İller Bankası’ndan talep ettiği ise 17 trilyon. Bunu alamadıysa, başka bir mazerete gerek yok; bunu adı beceriksizliktir.”

Yalova Belediyesi’nin YASKİ’ye olan borcundan söz eden Öztabak, “Arıtma işi yapan bir birliğimizin, Yalova Belediyesi’nden 5 trilyon alacağı var. UEDAŞ’a yapılacak enerji bedelleri o kadar birikmiş ki, 7-8 milyona kadar çıkmış. Yalova Belediyesi, bu birliğe borcunu ödemediği için Yalova’mızda felaket bir sonuca yol açılabilirdi. Meliha Akyol Vekilimiz ile oturduk, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nı arayarak meseleyi çözdük. Elektrikler kesilecek, bu arıtma tesisi işlem göremeyecekti. Bu durum Yalova’da bir sürü bulaşıcı hastalıklara yol açabilirdi. Bunu göze alan bir belediye yönetimi söz konusu. Borcu olmasına rağmen bu birliğe ödeme yapmadı” ifadelerini kullandı.

 “İş yapma sırası bizde”
AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol da 24 Haziran’da başarılı bir seçim geçirdiklerini kaydetti. Akyol, “Türkiye ortalamasının 2 buçuk puan üzerine çıktık. Halkımızın bize gösterdiği teveccühün ne kadar özel, ne kadar güzel bir göstergesidir. Yalova Ege’deki gibi, Trakya’da gibi seçmen profilinin olduğu bir il. Burada Türkiye ortalamasının üzerine çıkmak halkımızın bize gösterdiği teveccühün kanıtıdır. Genel Başkanımızdan ne gördüysek onları uyguladık. Biz halkımıza sevdalıyız, çalışmalarımızı hep büyük bir aşkla, sevdayla yaptık. Diğer partiler gibi toplum mühendisliği yapmadık. Çalışmalarımıza köylerden başladık. Semt semt, sokak sokak, mahalle mahalle nasıl seçim öncesi çalıştıysak şimdi de aynı yolda hep birlikte yürüyeceğiz. Halkımız ile bütünleşerek, tespit ettiğimiz sıkıntıları kanun ve hukuk çerçevesinde yerine getireceğiz. Biz; Yalova’mıza ve Yalova halkına sevdalıyız. Onlar bizlere oy vererek güvenlerini gösterdiler, şimdi iş yapma sırası bizde. Yalova yeni dönemine başladı, Yalova’nın artık 2 vekili var. Üstelik 1 tanesi kadın. Halkımıza verdiğimiz sözü tutmaktan başka gayemiz yok” diye konuştu.

Mart ayında ikinci yarıyı oynayacağız

Ak Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı ve Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş ise 24 Haziran seçimlerinde elde edilen başarıyı yerel seçimlere taşıma azmi içerisinde olduklarını söyledi. Büyükgümüş, “24 Haziran maçın ilk yarısıydı. 2019 yılının Mart ayında 2. Yarıyı oynayacağız. 24 Haziran seçiminde elde ettiğimiz başarıyı yerel seçimde de göstermek istiyoruz. Yerel seçime büyük bir heyecan ve kararlılık ile hazırlanıyoruz” dedi.

“Devlet Hastanesi’nin temeli Eylül-Ekim gibi atılacak”
400 yataklı devlet hastanesinin temel atmasının Eylül Ekim gibi yapılacağını da dile getiren Büyükgümüş, “Yalova Devlet Hastanesi ile ilgili çalışmalar tamamlanma aşamasına geldi. Temeli Eylül-Ekim gibi atılacak” dedi.
Etibank Tesislerinin de üniversiteye tahsisi ile ilgili çalışma başlattıklarını belirten Büyükgümüş, “Etibank Tesislerinin bulunduğu alana Uluslararası Kongre Merkezi yapılması için çalışma başlattık. Burasını üniversiteye tahsis etmek istiyoruz. Bakanlık bazında görüşmeler devam ediyor. 1/50 binlik plana bu alanın Kongre Merkezi olarak işlenmesini istedik” diye konuştu.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.