Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

DEVA’nın Çınarcık Kongresi yapıldı

0 31

Demokrasi ve Atılım Partisi ( DEVA ) Çınarcık İlçe Başkanlığı’nın 1.Olağan İlçe Kongresi’nde Ersavaş Alaybeyoğlu Çınarcık İlçe Başkanı olarak seçildi.

Kongre Çınarcık Şamdan Kafe’de yapıldı. Tek liste ile gidilen seçimlerde DEVA Yalova Çınarcık İlçe Başkanlığı’nın 1. Olağan Kongresine, Kurucu İl Başkanı Mehmet Demirhan, ilçe başkanları, il yönetim kurulu üyeleri, ilçe yönetim kurulu üyeleri ve davetliler katıldı. Kongre Divan Başkanı Zeynep Şimşek Gündeğer, katip üyeler ise Zeynep Yıldız ve Gökhan Uğur Tüncer seçildi.

İlçe Başkanlığı’na seçilen Ersavaş Alaybeyoğlu burada yaptığı konuşmada, “24 Ağustos 2020 tarihinde il başkanımızın önerileri ve Genel Başkanımızın takdirleri ile Çınarcık ilçe başkanı olarak görevlendirildim. Bu göreve beni layık gören başta il başkanım olmak üzere hepinize teşekkürlerimi sunarım. Çınarcık ilçemizin kuruluşu aşamasında beni yalnız bırakmayan değerli yönetim kurulu üyelerimize şükranlarımı sunuyorum. Yeni görev alan değerli yol arkadaşlarıma da aramıza hoş geldiniz diyorum. 10 asil ve 5 yedek üye ile oluşturduğumuz kurucu yönetim listemizle birlikte 36 Çınarcık ilçe delegesi oluşturduk ve sizlerin müsadesi ile yola revan olmak istiyoruz. Bu anlamlı desteğiniz bizler için en büyük moral ve motivasyon kaynağıdır” dedi. 

İl Başkanı Mehmet Demirhan ise şunları kaydetti: 

“Evet arkadaşlarım, kardeşlerim ülkenin geleceğinden endişe etmemek mümkün değil. Halkımızın büyük çoğunluğu sıkıntılar içinde hayatlarını sürdürmekteler. Biz DEVA Partisi olarak geçmişte yapılan hatalardan ders çıkararak bu yola çıktık. Bizlere düşen güçlü örgüt yapısını oluşturarak ülkemize ve vatanımıza en iyi hizmeti sunmaktır. Başta yönetimimiz, teşkilatlarımız ve tüm gönüldaşlarımızla birlikte omuz omuza yürüyeceğiz. Yapacaklarımızın gücünü sizlerden alacağız. Deneyimlerimizi ortaya koyarak gece gündüz çalışacağımıza söz veriyoruz. Çınarcık ilçemizde kongre ile göreve devam edecek olan ve yeni görev alacak arkadaşlarıma da başarılar diliyorum. Rabbim yardımcımız olsun. Herkesi Saygılarımla selamlıyorum.” 

Gerçekleşen kongre sonucu İlçe Yönetim Kurulu asil üyeleri şu kişiler oldu:
Zeynep Yıldız, Özlem Tavşan, Emine Bilgiç, Volkan Dülger, Gökhan Uğur Tüncer, Anıl Öcel, Yücel Altuntaş, Kevser Durakoğlu, Sadettin Pırnalcı, Mahmut Oruçli Yedek üyelerde ise Yılmaz Kurt, Gökhan Egeryılmaz, Volkan Ateş, Çağla Ezgi Coşgun, Hasan Yıldırım isimleri yer aldı. 

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.