AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

‘Çiftlikköy’ü enkaza çevirdiler’

İYİ Parti Çiftlikköy İlçe Başkanı Bora Yalçın, AK Parti Çiftlikköy İlçe Başkanı Feridun Ünlü’nün, “Çiftlikköy’de büyük işler yapıldı. Bizi eleştirenler geçmişlerine baksınlar, neler yapmışlar?” sözlerine cevap verdi.

Yalçın, “Başkan hoş ama boş konuşmuş. Eğer modern bir ilçe olarak aldıkları Çiftlikköy’ü enkaza çevirmek, yollarında yürünemez hale getirmek, kasası para dolu bir belediyeyi borç batağına sürükleyip gayrimenkullerini satacak hale getirmek büyük işlerse bunlar belediyeciliği yanlış anlamışlar. Geldiklerinde geçmişte ne işler yapıldığına bir baksalardı zaten konuşamazlardı” dedi.

İYİ Parti Çiftlikköy İlçe Başkanı Bora Yalçın, AK Parti Çiftlikköy İlçe Başkanı Feridun Ünlü’nün, “Çiftlikköy’de büyük işler yapıldı. Bizi eleştirenler geçmişlerine baksınlar, neler yapmışlar?” sözlerine cevap verdi. Yalçın, “Başkan hoş ama boş konuşmuş. Eğer modern bir ilçe olarak aldıkları Çiftlikköy’ü enkaza çevirmek, yollarında yürünemez hale getirmek, kasası para dolu bir belediyeyi borç batağına sürükleyip gayrimenkullerini satacak hale getirmek büyük işlerse bunlar belediyeciliği yanlış anlamışlar. Geldiklerinde geçmişte ne işler yapıldığına bir baksalardı zaten konuşamazlardı” dedi.

AK Parti Çiftlikköy İlçe Başkanı Feridun Ünlü’nün geçmiş belediye dönemini hedef alan sözlerine İYİ Parti Çiftlikköy İlçe Başkanı Bora Yalçın’dan sert cevap geldi. Ünlü’nün , “Çok önemli bir seçim arifesine girdik. Bu seçim Ülkemiz ve ümmet-i Muhammed için oldukça önemli” sözlerini eleştiren Yalçın, “Artık din üzerinden oy devşirmeyi bırakın. İslam’ı, Müslümanlığın değerlerini kendi siyasi çıkarlarınıza malzeme etmekten vaz geçin. İnsanlar bu tip söylemlerinizden çok sıkıldılar” dedi.

Ünlü’nün geçmiş dönem belediye yönetimini hizmetler üzerinden eleştirmesine de karşılık veren Yalçın, “Belli ki başkanın eline tutuşturulan ve okutulan metni yazan kişi geçen dönemde Çiftlikköy’deki hizmetleri incelememiş. Zaten inceleseydi eminim böyle komik ifadelere yer vermezdi. Çiftlikköy’de büyük işler yapıldığını iddia eden AK Parti İlçe Başkanı, yollarında bırakın çukuru, çamuru çöp bulunmayan, derelerinin ıslahı tamamlanmış, kanalizasyon çalışmaları bitmiş, belediyedeki iş makineleri yenilenmiş, çocuk parkları yapılmış, her mahallede spor aletlerinin yer aldığı, yeşil alanların kazandırıldığı, kapalı pazaryerine kavuşan, yeni imar planı çalışmalarının yapıldığı, Doğalgazın yaygınlık kazandığı, Özdilek Alışveriş Merkezi’nin Çiftlikköy’e kazandırıldığı ve daha birçok hizmetin ortaya konduğu Çiftlikköy hakkında hiç bilgi sahibi olamamış. Zaten bunları bilse çıkıp da hizmet yaptık demezdi. Eğer sizin anlayışınız, modern bir yerleşim birimi olan Çiftlikköy’ü enkaza çevirmek, ilçeyi yollarında bırakın araç, yaya yürüyemeyen bir duruma getirmek, kasasında parası olan ve ülkenin borçsuz tek belediyesini borç batağına saplayıp gayrimenkul satışından gelir elde etmeye çalışır hale sürüklemek, halkın vergileri ile yapılan devlet yatırımını kendine mal etmeye çalışmak, kapıları halka kapanan bir belediye yönetimi sergilemek eğer hizmetse, siz hizmeti de, belediyeciliği de yanlış anlamışsınız. Yanlış anladığınız bir şey daha var aslında.. O da Çiftlikköy halkının gerçekleri çok net gördüğüdür. İlçe halkı geçen dönemde yapılan yatırım ve hizmetleri de, bu dönemde yaşanan kötü yönetimi de görüyor. Bunun size yansımasını sandıkta göreceksiniz. Bu sefer sizi geçen seçimde ortaya koyduğunuz ütopik, gerçekten uzak, göz boyama amaçlı, komik projeleriniz de kurtaramayacak. Sayılı gün çabuk geçer. Sandık çok yakında” dedi.

Kanalizasyon alt yapısı konusunda da AK Parti Çiftlikköy İlçe Başkanı Feridun Ünlü’yü eleştiren Yalçın, “Caddelerde üstleri demir levhalarla örtülen, her yağışta belediye işçileri tarafından elle açılan kırık dökük logar kapaklarını da gördükçe ilçe de ne denli başarılı bir çalışma yürüttüğünüzü görüyoruz” diye konuştu.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.