Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Çiftlikköy’de sokak hayvanlarına otomatik suluk desteği

0 16

Yaz döneminde sıcak havalardan bunalan sokak hayvanları için Çiftlikköy Belediyesi otomatik suluk sistemlerini devreye aldı.

İlçede sokak kedileri ve sokak köpeklerinin can sularını eksik etmemek için kurulan otomatik şamandıralı suluk sistemleri ilk etapta 10 noktaya yerleştirildi.
23 Nisan Meydanı’na konulan otomatik suluk sistemini inceleyen Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, “Can dostlarımızın bu sıcak havalarda temiz suya ihtiyacı var. İlçemizde sokak hayvanlarının can sularını eksik etmemek için otomatik şamandıralı suluk sistemini kurduk. İlk etapta sokak hayvanlarının yoğun olarak bulunduğu 10 noktaya konulan otomatik suluklarımızla can dostlarımız susuz kalmayacak. Sokak hayvanlarımız otomatik suluklardan su içtikçe sistem otomatik olarak su takviyesi yapıyor. Yani bir başkasının gelip su eklemesi gerek kalmadan oradaki su azaldıkça otomatik şamandıra ile suluğun dolarak belli bir seviyede tamamlanması sağlanıyor. Can dostlarımızı böylece her daim temiz suya kavuşturmuş oluyoruz” dedi.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.