Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Çiftlikköy’de fırın ve marketler denetlendi

0 17

Çiftlikköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelindeki fırın ve marketlerde rutin olarak denetimlerini sürdürüyor. Fırın ve marketlerde yapılan denetimlerde fiyat tarifeleri, ekmek gramajları ve genel hijyen kurallarına uyulup uyulmadığını denetleyen zabıta ekipleri, gramaj altında ekmek sattığı belirlenen fırın ve marketlere gerekli uyarıları yaparak tutanak tuttular.

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, “Fırın ve marketlerde yapılan denetimlerde ekmek gramajının standartlara uygun olup olmadığı yönünde zabıta ekipleri tarafından hassas terazi ile gramaj kontrolleri yapıldı. Vatandaşların yoğun olarak tercih ettiği marketlerde ekmek gramajı kontrolü yanı sıra etiket kontrolleri de gerçekleştirildi” şeklinde bilgi verdi.

Başkan Silpagar, “Halkımızın sağlığını korumak için rutin olarak zabıta ekiplerimiz denetimlerini sürdürüyor. Gramaj ve hijyen konularında yasalara uymayan işletmelere Kabahatler Kanunu kapsamında gerekli yasal işlemleri belediye olarak uyguluyoruz” dedi.
Çiftlikköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü yönetiminde gerçekleşen kapsamlı denetimlerde belirlenen 200 gramlık gramajın altında ekmek satan fırın ve marketlere gereken uyarılarak yapılarak tutanak tutuldu. Yapılan gramaj ve etiket kontrollerinin yanı sıra işletmeler Covit-19 salgını ile mücadele amacıyla yayımlanan genelgeler kapsamında hijyen, temizlik ve pandemi kuralları açısından da denetlemeye tabi tutuldu.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.